Elitliga U17 | Fél tucat gól a Kolozsvár hálójában

Gól nélküli első félidőt követően, magabiztos győzelmet aratott U17-es, elitligás csapatunk a Kolozsvári Viitorul ellen vasárnap délután. Mind a hat találatunkat más játékos szerezte.

Keszler-Nagy Roland alig kapu fölé szálló fejese vezette fel az első félidőt a harmadik percben, Jakab Krisztián beadása nyomán. A továbbiakban az igazán nagy lehetőségek elmaradtak, nagyobb részt a mezőnyben folyt a játék. A 11. percben Bödő Efraim Zoltán lőtt fölé, hat minutum elteltével Jakab lőtt, a bal alsó saroknál védett vetődve Florea.

Ránk ijesztett a Viitorul a második játékrész elején, a 48. percben a kapufán csattant egy vendég-próbálkozás. A következő percben Jakab Krisztián középről leadott, hat méteres lövésével megszereztük a vezetést (1–0). Az 54. percben Bödő Efraim jobb sarokra tartó perdítésénél fogot nagyott a vendégkapus, egy percre rá pedig Trombitás dávid fejese utat talált a vendégkapuba (2–0). Két perc elteltével újra Trombitás veszélyeztetett, a 60. percben pedig Györfi Attila fejesével háromra nőtt a különbség (3–0).

A három gólos hátrány láthatóan elvette a vendégek kedvét a játéktól, nyomasztó fölényben játszottak Szakál Csaba tanítványai. A fölényt Tóth-Pál Előd, majd Bödő Efraim fejese is jelezte, miközben a kolozsváriaknak nem akadt igazán értékelhető momentuma. A 79. percben a bal oldalról érkező beadást Kulcsár Medárd sodort be a hosszú oldalról, közelről (4–0). A 85. percben Tóth-Pál Előd ugrott ki remekül középen és a kapus lába között a hálóba lőtt (5–0). Az i-re a pontot Luca Novelli gólja tette fel, jobb oldalról lőtte ki a hosszú sarkot (6–0).

Elitliga U17, nyugati csoport, alapszakasz 7. forduló
FK Csíkszereda – Kolozsvári Viitorul Futball Akadémia 6–0 (0–0)

Vezette: Papp Csaba (Marosludas), asszisztensek: Bojan Cosmin, Sîncrăian Andrei (mindketten Marosvásárhely)
Gólszerzők: Jakab Krisztián (49.), Trombitás Dávid (54.), Györfi Attila (60.), Kulcsár Medárd (79.), Tóth-Pál Előd (85.), Luca Novelli (88.)
Sárga lap: Zanc Denis (16.), Pop Darius (45.)
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Nagy Loránd (Morhan Jonathan, 75.), Sas David, Györfi Attila, Balint Eric (Luca Novelli, 46.), Erdei Ramon (Kulcsár Medárd, 46.), Trombitás Dávid (Nagy Botond, 67.), Bödő Efraim Zoltán, Keszler-Nagy Roland (Lungu Alexandru, 75.), Tóth-Pál Előd, Jakab Krisztián Vezetőedző: Szakál Csaba
Kolozsvár: Florea Darius – Dinescu Andrei, Dinu Tudor (Rotăr Romeo, 46.), Juldeș Raul (Fleșer Gabriel, 67.), Popa Mario, Zanc Denis, Stan-Oros Ianis (Maja Luca, 74.), Pop Darius (Sima Filip, 54.), Fărăgău Ianis, Márton Bence (Ilcaș Sebastian, 46.), Egri Róbert Vezetőedző: Mezei János