Elitliga U17 | Jakab Krisztián jött, látott és döntött

Egy gól jelentette a különbséget a Kolozsvári Universitatea elleni, bepótolt mérkőzésen szerdán, kora délután. Jakab Krisztián találata döntött a hat sárga lapot és egy kiállítást hozó találkozón.

Hazai pályán zárta a bajnokságot erre az évre U17-es, elitligás csapatunk, amely a Kolozsvári Universitatea elleni, negyedik fordulóból elhalasztott meccset pótolta szerdán. Nem forogtak sokat veszélyben a kapuk az első félidőben, javarészt mezőnyjáték folyt a pályán. A 19. percben Kulcsár Medárd 17 méterről eleresztett lövését fogta a vendégek kapusa. Tíz perc múlva Păcuraru Luca lőtt középről mintegy 18 méterről, ám újra mentett a kapus. A vendégek először a 33. percben találták el a kaput, Lambru feladta a labdát Deákynak. A szünetig Jakab Krisztián előtt adódott még lehetőség, ám sem szabadrúgásból, sem a kapu előterében akcióból sem találta el jól a labdát.

A második félidő elején sikerült megszerezni a vezetést. A 47. percben Păcuraru Luca nagyszerű átadásával Jakab tört be a bal oldalon és magabiztosan lőtt a hálóba (1–0). Két perc múlva megfogyatkoztak a vendégek, a Keszler Roland elleni szabálytalanság nyomán Techereș Alin azonnal piros lapot kapott. A kiállítás után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, az 53. percben két gólszerzési lehetőségünk is kimaradt, majd a 61. percben Păcuraru Luca lövése szállt el jobbról a hosszú sarok mellett. A 64. percben Jakab lőtt fölé, majd tíz perccel később Nagy Loránd célozta meg a jobb alsó sarkot, ám Enache a helyén volt. A 79. percben közel volt az U az egyenlítéshez, ám a labda elsuhant Deáky kapuja előtt, egy percre rá Trombitás lőtt mellé. A 88. percben Tout Mario szabadrúgása szállt el a bal felső sarok mellett, majd Jakab Krisztián nem tudott kapura lőni védője mellett. A ráadásban Jakab Krisztián ziccere is kimaradt, így a végeredmény is maradt, egygólos hazai diadallal zárult 2023.

Az őszi szezon a Kolozsvári U és a Sepsi OSK elleni kupacsatákkal zárul Szakál Csaba együttese számára.