Elitliga U17 | Győzelemmel folytattuk a bajnokságot

Számos gólszerzési lehetőségéből kettőt kihasznált és itthon tartotta a három pontot U17-es, elitligás csapatunk a bajnokság második fordulójában.

Az első fordulóban elszenvedett vereség után hazai pályán igyekezett javítani U17-es, elitligás csapatunk. A szintén pont nélküli Temesvári Politehnica SSU érkezett vasárnap a Sportparkba. Jól kezdtük a mérkőzést, kisebb bizonytalankodás után egyértelmű fölényt dolgoztak ki Nyitra Szabolcsék. A 11. percben éppen Nyitra adott be, Sajgó előbb a kapusba lőtt, a kipattanót azonban értékesítette (1–0). A vendégek a huszadik percben jutottak el először lövésig, Brătiui próbálkozását Antonucci magabiztosan védte. A szünetig sorra alakítottuk ki a lehetőségeket, ám azok ki is maradtak, így minimális előnnyel vonulhattunk szünetre. A helyzetünket nehezítette, hogy a 40. percben Nyitra Szabolcs egy vendégszöglet utáni ütközés nyomán a földön maradt, nem tudta folytatni a játékot.

A szünet után is jól kezdtünk, ám a szünetben beszálló Iosif Cristian rövid idő alatt összeszedett két sárga lapot. Antonucci meccsben tartotta a csapatot, miközben Ioo ÍEdvin révén újabb lehetőség maradt ki. A vendégek bő tíz perccel a vége előtt egyenlítettek, ám Erdei Ramon jó 22 méteres lövésével visszavettük a vezetést, az előny pedig kitartott a lefújásig (2–1). Folytatás egy hét múlva az Universitatea Craiova otthonában.