Elitliga U17 | Vezettünk, de maradt az egy pont

Bár megszereztük a vezetést, végül meg kellett elégednie egy ponttal U17-es, elitligás csapatunknak az Argeș elleni vasárnapi bajnoki mérkőzésen.

Egy győzelemmel és három vereséggel a háta mögött vágott bele a vasárnap délelőtti mérkőzésbe U17-es, elitligás együttesünk. A találkozó nem ígérkezett könnyűnek, az első négy játéknapon száz százalékos mérleget mutató, eddig még gólt sem kapó Argeș érkezett a Sportparkba.

Nyitra Szabolcs egészséges, kaput éppen csak elkerülő lövése jelentette az első említésre méltó eseményt az ötödik percben. Bátran kezdtek Szász Ferenc tanítványai, hazai mezőnyfölényt hozott a mérkőzés első időszaka. Nagyobb gólhelyzetek egyik oldalon sem adódtak, ám az első 45 percben egyértelműen Sajgó Kristófék voltak a kezdeményezőbbek. A 39. percben Bencze Lóránd nagyszerű szólót mutatott be a felezővonaltól indulva, majd erőteljes ballábas lövést küldött kapura, a vendégek kapusa bravúrral hárította a léc alá tartó labdát. Hatalmas vendég kapufa zárta az első játékrészt, gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

Remekül kezdtük a második 45 percet, formás bal oldali akció végén Papp György lőtt kapura, Crăciun csak kiütni tudta a labdát, a kipattanóra jól érkezett Luca Noveli és megszerezte a vezetést (1–0). Remek küzdelem alakult ki a pályán a gól után, mindkét csapat nagy energiákat mozgósított. A 76. percben a vendégek erőfeszítése meghozta az egyenlítő találatot, az öt és feles jobb oldalánál képtelenek voltunk felszabadítani, a labda pedig egy megpattanó lövés után a hosszú sarokban kötött ki (1–1). Ez pedig az utolsó találatot jelentette, így maradt a pontosztozkodás.

A folytatásban a Kolozsvári CFR vendégei leszünk egy hét múlva.