Események | Dobogón az U11-esek a VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornán

​​​​​​​Véget értek a nyolcadik alkalommal megszervezett Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna küzdelmei. Az FK Csíkszereda két gyerekcsapata vett részt az eseményen, a nagyobbak a harmadik-, míg a kisebbek az ötödik helyen végeztek. A torna legjobb játékosának az U11-ben Tóth Krisztiánt választották.

Az alsó-, illetve a felsőházi rájátszásokkal folytatódott kedden a VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna. Az FK Csíkszereda U11-es csapata elődöntőt játszott, mígy az U9-esekre alsóházi helyosztók vártak. A nagyobbak az elődöntőben izgalmas mérkőzésen alulmaradtak a későbbi tornagyőztes Sepsi OSK ellen. A Gyergyószentmiklósi Jövő elleni „kisdöntőben” viszont sikerült felülkerekedni, így Hodgyai László tanítványai a dobogó alsó fokára léphettek fel.

U11

A vezetőedző a díjkiosztó után értékelt honlapunknak.

„Első meccsünkön, az elődöntőben a Sepsi OSK ellen nagyon kiélezett meccsen maradtunk alul A kapott öt gólból négyet egy ellenfél-játékos rúgott, egyet szabadrúgásból, hármat távoli lövésekkel a felső kapufa alá. Mivel nem érjük fel még a kapufát ebben a korosztályban egy ilyen ellenfél eldöntheti a játékot. Próbáltuk hatástalanítani, közel álltunk hozzá, de nem sikerült blokkolni. Vezettünk 2–1-re, de megfordították és utána rohantunk az eredmény után, sikerült kétszer is egyenlíteni, emiatt is fájó a vereség.

A kisdöntőben végre az igazi arcát mutatta a csapat, végig domináltunk, a mi akaratunk érvényesült. A helyzeteinket nagy százalékban kihagytuk, de így is sikerült négy gólt szerezni és behúzni a harmadik helyet.

Összességében a nagy hőség ellenére elfogadható teljesítmény nyújtottak a srácok, büszkék vagyunk rájuk, főleg az utolsó mérkőzésen mutatott játék miatt. Ha sikerült azt a formát átmenteni a következő tornákra, akkor az egy megfelelő visszajelzés lesz számunkra, hogy jó úton haladunk”.

VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna, U11, 2. nap
Elődöntő
FK Csíkszereda – Sepsi OSK 4–5 (2–1)
Az FK gólszerzői: Bâlbâie Krisztián, Tóth Krisztián, Szép Róbert, öngól
A 3. helyért
FK Csíkszereda – Gyergyószentmiklósi Jövő FC 4–2 (2–0)
Vrencean Kristóf (2) , Bâlbâie Krisztián, Dániel Csanád

A 3. helyezett csapat névsora: Blága Koppány, Cseke Márton, Parajdi Zsombor, Vrencean Kristóf, Tóth Krisztián, Bodor Dávid, Bâlbâie Krisztián (2014), Bene Zalán, Pál Zalán, Miklós Ádám, Dániel Csanád, Szép Róbert (2015) Edzôk: Hodgyai László, Bucsi Balázs

U9

Az U9-es korosztályban az első nap a csoportküzdelmek során elért harmadik helyezés után az alsóházi rájátszás várt a gyerekekre. A fiúk itt kitettek magukért és mindkét találkozójukat magabiztosan nyerték, így összesítésben az ötödik helyen zártak.

A díjkiosztó után Bokor Zoltán vezetőedző értékelt honlapunknak.

„Vegyes csapattal, kisebb korosztályból feljátszatott gyerekekkel vettünk részt a tornán. Erős csoportban harmadik helyen sikerült végeznünk az első napon. A két erősebb csapatot nem sikerült megvernünk. Második nap az 5-8. helyért sikerült megnyernünk mindkét meccset. A csoportban játszott mérkőzések hasznosak voltak a fejlődés szempontjából, a helyosztó mérkőzések pedig az önbizalom szempontjából voltak hasznosak”.

VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna, U9, 2. nap
5-8. helyért
FK – Karcag 12–0
FK – DVTK 3–2

Az 5. helyezett csapat névsora: Mariuta Victor, Veres Patrik, Erdős Kristóf, Agapi Bogdan, Pál Kristóf, Bontas Márk, Orza Iván, Brugger Sándor, Dradomir Tudor, Antal Tamás Edzők: Kerekes Szabolcs, Bokor Zoltán