Események | Egy FK-s arany, egy FK-s ezüst a székely-magyar focitornán

A helyosztókkal véget ért a Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna 2023-as rendezvénye. Az FK Csíkszereda mindkét korosztályban döntőt játszott, az U9-esek megnyerték a tornát, az U11-esek pedig másodikok lettek.

A harmadik, befejező napon a helyosztókat játszották a csapatok a Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornán. A ragyogó minőségű pályákon párhuzamosan folytak a küzdelmek a két korosztályban. Először az ötödik helyért küzdöttek az együttesek, majd a hetedik helyért folyó küzdelmek zárultak le. A nap legjobban várt összecsapásai, természetesen a dobogós helyekről döntő meccsek voltak.

Az U9-es korosztályban a harmadik helyen a Marosvásárhelyi SE együttese végzett, miután öt góllal jobbnak bizonyult a Székelyudvarhelyi FC-nél. Az U11-eseknél szintén az MSE lett a harmadik, ők a Gyergyói Jövőt fektették két vállra. A döntőben a kisebbeknél a három U8-as játékossal kiegészült, FK-s fiatalok nem hagytak kétséget afelől, melyik a jobb csapat és magabiztosan verték a Sepsi OSK gárdáját. A nagyobbaknál a döntetlenre végződő első félidőt követően nem tudtuk tartani a lépést a Diósgyőri ifjakkal, akik végül háromgólos diadalt arattak.

A mérkőzések lefújása után következett a díjkiosztó ünnepség, amelyen az FK Csíkszereda, és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának képviselői mellett Magyarország Kormányának képviseletében Németh Szilárd kormánybiztos, országgyűlési képviselő szólt a jelen lévőkhöz, majd közösen osztották ki a torna díjait.

"Amikor egy ilyen rendezvényen vagyunk, akkor kap értelmet mindaz a törekvés, amit 2010 óta, a nemzetegyesítés folyamatában a magyar Parlamentben végzünk" – emelte ki a politikus. Ezt követően köszönetét fejezte ki a torna szervezőinek, a Csepel SC-nek és házigazda FK Csíkszeredának, illetve a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának. Hozzáfűzte: a tornán nem csupán az aranyérmes együttesek nyertek, hanem mindenki győztes, aki együtt volt három napon keresztül Csíkszeredában.

A helyosztók eredményei
U9

V-VI. helyért
Csepel TC – Diósgyőr VTK 3–9 (0–5)
VII-VIII. helyért
Barca Academy Hungary – Sárbogárd SE 27–0 (15–0)
Bronzmérkőzés
Marosvásárhely SE – Székelyudvarhelyi FC 5–0 (2–0)
Döntő
FK Csíkszereda – Sepsi OSK 7–2 (4–2)

A tornagyőztes csapat névsora: Bilibók Csanád, Cseke Márton, Parajdi Zsombor, Pál Zalán, Vrencean Kristóf, Miklós Ádám, Dániel Csanád, Tifán Csaba, Bâlbâe Krisztián, Mihály Ádám, Izsák Áron, Tóth Krisztián Vezetőedző: Bucsi Károly, másodedző: Burus Bernát