Események | Eszéki győzelem a nyitómeccsen

Az NK Eszék – Topolyai TSC mérkőzéssel elkezdődött a VI. Székelyföld Amigo Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna. A két déli együttes csatájából az Eszék jött ki győztesen, a végeredmény már az első negyedóra végén kialakult.

Két kék-fehér együttes, a Horvátországból érkezett Eszéki NK és az észak-bácskai Topolyai TSC összecsapásával kezdődött el a szerdától szombatig tartó VI. Székelyföld Amigo Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna. A nyitány az eszékieknek sikerült jobban.

A kora délutáni eső után kivirult az időjárás és ragyogó napsütésben futottak ki a Sportpark füvére a nyitómérkőzés főszereplői. A lelátón helyet foglaló szülők, kísérők azt láthatták, hogy az Eszék indította jobban a találkozót, a fehér mezben szereplő fiatalok már a hatodik percben előnybe kerültek. Egy szöglet után megcsúsztatott labdát Andrija Tomić akrobatikus mozdulattal helyezett a bal alsó sarokba (1–0). A folytatás is a szlavóniaiaknak sikerült jobban, a 11. percben még fölé lőttek nagy helyzetben, de az első negyed óra végén megduplázták az előnyüket. Újra sarokrúgás után voltak eredményesek, Šimun Begović szerezte a második eszéki találatot (2–0).

A TSC első kapu felé tartó lövését a 25. minutumban jegyezhettük fel, tíz perc múlva pedig a mérkőzés első és egyetlen sárga lapja is kiosztásra került. A topolyai Mester István kapta a figyelmeztetést. Eszéki ziccerrel zárult az első játékrész.

A második félidő első momentuma is az NK-é volt, komoly tűzijátékot rendeztek a TSC kapuja előtt. A bácskaiak előbb blokkoltak, majd a felső kapufa mentette meg őket a harmadik góltól. A játékrész második felére kiegyenlítettebb lett a játék, de a Topolya nem tudott megújulni igazán, az Eszék pedig nem erőltette a további gólszerzést.