Események | VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna

Nyolcadik alkalommal szervezték meg a Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornát, amelynek először ad otthont Magyarország.

Nyolcadik alkalommal szervezték meg a Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Tornát, amelynek először ad otthont Magyarország. A korábbi években ugyanis Csíkszeredában zajlott az esemény, most pedig a Csepelen szerepel az a csaknem kétszáz kilenc- és 11 éves gyermek, akik az anyaországi és határon túli utápótlás-műhelyeket képviselik a torna két napja alatt.

Az esemény szervezői a Közös pályán, egy nyelven jelmondattal hirdetik a viadalt, amelyen öt székelyföldi klub – FK Csíkszereda, Sepsi OSK, Székelyudvarhely FC, Marosvásárhelyi SE, Gyergyószentmiklósi Jövő FC −, valamint az FTC, a Csepel SC-CSHC 94 SE, a Soroksár SC, a Diósgyőri VTK és a Karcagi SE 9 és 11 éves labdarúgópalántái szerepelnek. A torna fővédnöke Kövér László, az Országgyűlés elnöke, míg Németh Szilárd kormánybiztos, országgyűlési képviselő védnökként állt a kétnapos torna mellé.

A legendás csepeli stadion gyepén hétfőn a csoportmérkőzések zajlottak, a két korosztályban, két-két négyes csoportban küzdöttek a fiatalok. Kedden pedig az alsó-illetve a felsőházi rájátszás következik, majd a helyosztó találkozók.

U11

Ami az FK Csíkszereda csapatait illeti. Az U11-esek a DVTK elleni döntetlennel indítottak a B-jelű négyesben. Ezt a Marosvásárhelyi SE és a Soroksár elleni győzelmek követték. Mindez a csoport második helyéhez volt elég, ami azt jelenti, hogy kedden az A-csoport győzteésvel, jelesül a Sepsi OSK-valküzdenek a srácok az elődöntőben.

Az első nap eseményeit Hodgyai László vezetőedző foglalta össze honlapunknak:

"Az első mérkőzést jól kezdtük, átvettük az irányítást, sikerült gyorsan gólokat szerezni, de a második félidőben kicsit alábbhagyott a lendületünk és két egyéni hibának köszönhetően 2–2 lett a végeredmény. A végeredmény annyiban zavar minket, hogy végül összesítésben egyel kevesebb rúgott góllal a DVTK jutott tovább elsőként, mi másodikként a csoportból. A második mérkőzésen szintén jól kezdtünk, egy nagyon kiélezett meccs volt, folyamatosan veszélyben volt mindkét kapu. Blága Koppány remekelt, többször is nagyokat kellett védenie, végül 3–1-re sikerült nyerni. Ami fontosabb, a játékunk képe jobbnak tűnt mint az első meccsen, és a fiatalok nagyon jó benyomást tettek, felnőttek a feladathoz, ellentmondást nem tűrően beletettek anyait apait. Kezdett a két csapatból összetett csapatunk egységessé vàlni. A harmadik mérkőzésen a nagy meleg ellenére nagyszerűen, nagy szívvel, odaadással játszottak a fiúk, az első félidő remekül sikerült, a második félidőben uraltuk a játékot, de gólt nem sikerült rúgni. Meg kell említenem, hogy hogy remek körülmények között vagyunk, jól fogadtak, minden adott, hogy a gyerekek fejlődhessenek, tapasztalatot szerezzenek".

VIII. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna
Az FK Csíkszereda eredményei U11, 1. nap

FK Csíkszereda – DVTK 2–2 (2–0)
Az FK gólszerzői: Bodor Dávid, Bâlbâie Krisztián
FK Csíkszereda – Marosvásárhely SE 3–1 (1–0)
Az FK gólszerzői: Tóth Krisztián (2), Miklós Ádám
FK Csíkszereda – Soroksár SC 2–0 (2–0)
Gólszerzők: Bâlbâie Krisztián, Miklós Ádám
Az U11-es csapat névsora: Blága Koppány, Cseke Márton, Parajdi Zsombor, Vrencean Kristóf, Tóth Krisztián, Bodor Dávid, Bâlbâie Krisztián (2014), Bene Zalán, Pál Zalán, Miklós Ádám, Dániel Csanád, Szép Róbert (2015) Edzôk: Hodgyai László, Bucsi Balázs

U9

A kisebbek, azaz a 2016-os születésű U9-esek az első csoportmeccsen nagyarányú vereségbe futottak bele a Székelyudvarhely FC ellen, ám a második találkozón, a DVTK ellen sikerült javítani. A harmadik meccsen a Ferencváros fiataljai meggyőző fölénnyel nyertek ellenünk, így Bokor Zoltán fiaira kedden alsóházi küzdelmek várnak. Elsőként az A-csoport negyedikje, a Karcagi SE következik.