Események | Három góllal nyert a magyar U17-es válogatott a jubileumi gálamérkőzésen

A magyar U17-es válogatott háromgólos győzelmével ért véget a csíkszeredai labdarúgás elindulásának 120. évfordulója alkalmából szervezett gálamérkőzés a Székelyföld Labdarúgó Akadémia hasonló korú együttesével szemben. Szász Ferenc tanítványai a jövő héten a hazai rendezésű Székelyföld Kupán szerepelnek.

Ünnepélyes pillanatok vezették fel a csíkszeredai labdarúgás elindulásának 120. évfordulója alkalmából megrendezett gálamérkőzést. A csíkszeredai labdarúgás egykori játékosai sorakoztak fel a városi stadion gyepén képviselve a megyeszékhelyen működött korábbi együtteseket, valamint az FK Csíkszeredát. A csoportkép elkészítését követően köszöntötte a megjelenteket Bodascu Gabriel, a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) főtitkár-helyettese, Korodi Attila, Csíkszereda megyei jogú város polgármestere, valamint Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda, Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnöke. A köszöntők után a Csíkszentsimoni Fúvószenekar kíséretében felhangzott a román, majd a magyar és a székely himnusz.

A csapatok játékára rányomta a bélyegét a nagy meleg, ezzel együtt az iramra nem lehetett panasza a mintegy félháznyi nézőseregnek. Az első percekben a magyar válogatott lépett fel kezdeményezőbben, gyors egymásutánban két sarokrúgást is elvégezhettek a fehér mezes vendégek. Ezután kiegyenlített játék zajlott a pályán, kevés igazi gólszerzési lehetőséggel. A 20. percben Kertész Márk mentett remek ütemben a vendégek támadói elől a tizenhatosunkon belül.

Négy perc elteltével ugyanő volt a főszereplő, amikor a tizenhatos bal sarkánál szabálytalankodott, a jávékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest a magyar válogatott csapatkapitánya, Zubor Ádám értékesítette higgadtan, a bal alsó sarokba érkező labda elérésére Michele Antonucci kapusnak esélye sem volt (0–1). A 31. minutumban Gólik Benjámin lőtt kisodródva az öt és felesről a rövid sarok fölé, a 35. percben pedig szintén ő ugrott ki remek ütemben a bal oldalon és lőtt tíz méterről magabiztosan a kapu közepébe (0–2).

A szünetben a FitGym Csíkszereda ritmikus torna - sport mazsorette formáció emelte a hangulatot, pörgős, jó hangulatú, piros-fehér-zöldben és piros-feketében előadott produkciójuk méltó volt az eseményhez. Mindenképp említsük meg felkészítőjük, Majorchik Judit nevét, aki a Szuperlligáért vívott osztályozó mérkőzésen bemutatott koreográfia után ismét nagyot alkotott a lányokkal.

A második félidőben átengedte a kezdeményezést a látogatóknak Szász Ferenc csapata, javarészt az FK térfelén zajlott a játék, a piros-fekete srácok pedig leginkább ellentámadásokkal operáltak. Igaz, a gólokat a látogatók szerezték. Sorra érkeztek a cserék, miközben Michele Antonucci is megmutathatta tehetségét a kapuban. A 68. percben érkezett a harmadik vendégtalálat, Galambos János fejezett be higgadtan egy akciót, labdája a bal alsó sarokban kötött ki (0–3). A 71. perc végén Brugger Dániel jó 20 méterről eleresztett lövése ragadtatta tapsra a nézőket, sajnos, kevéssel elvétette a bal felső sarkot. A 82. percben közel volt a magyar válogatott a negyedik találat megszerzéséhez, ám végül ziccerben hibáztak. FK-s szempontból voltak jó és kevésbé jó időszakai a mérkőzésnek, ám elmondhatjuk, hogy fiataljaink felvették a versenyt a magyar válogatott srácokkal. Méltó eseménye volt a mérkőzés a 120 éves évfordulónak.

Jubileumi gálamérkőzés
FK Csíkszereda U17 – Magyarország U17 0–3 (0–2)

Csíkszereda, városi stadion
Gólszerzők: Zubor Ádám (24., büntetőből), Gólik Benjámin (35.), Galambos János (68.)
Sárga lap: Antal Hunor (86.)
FK Csíkszereda U17: Michele Antonucci – Iosif Cristian (Kovács Dávid, 52.), Kertész Márk (Máthé Apor, 46.), Papp György, Bencze Lóránd, Erdei Ramon (Brugger Dániel, 46.), Sajgó Kristóf, Nyitra Szabolcs (Halász Balázs, 63.), Luca Novelli (Szép Dávid, 73.), Ioo Edvin (Antal Hunor, 73.), Bekő Kristóf (Kárándi Roland, 46.) Vezetőedző: Szász Ferenc
Magyarország U17: Balogh T. Márk – Kárász Tamás, Prettenhoffer Márton (Rankó Viktor, 63.), Lakatos Martin, Riba Zsombor, Kovács Noel, Nyikos Botond (Zoltai Levente, 63.), Zubor Ádám (Söptei Bálint, 63.), Kátai Szabolcs, Gólik Benjámin, Milicz Péter (Hende Dániel, 63.) Szövetségi edző: Németh Antal