Események | Döntetlennel zártuk a csoportkört

A Puskás Akadémia és a Topolyai SC léphet pályára a szombati döntőben a VII. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Tornán, derült ki a harmadik játéknapon. A Munkács fordulatos mérkőzésen remizett a felcsútiakkal, míg az FK szintén döntetlenre végzett az Eszékkel. Szász Ferenc tanítványaira az ötödik helyért kiírt meccs vár.

A Puskás Akadémia és a Munkács összecsapása indította a harmadik játéknapot. A B-csoport csapatai között akár hármas holtverseny is kialakulhatott az eredmény függvényében. Ez körvonalazódott, amikor a második félidőben előnyhöz jutott a Munkács. Ekkor a pihenőnapos DAC érezhette magát néhány percig a szombati döntőben, ám nem így történt. A Puskás fiataljai perceken belül megfordították az állást. Végül a nagyot küzdő kárpátaljaiak egy pontot megmentettek. Ezzel a szombati döntőbe elsőként a Puskás Akadémia jutott be, a Dunaszerdahelyre bronzmeccs vár, a Munkács pedig az 5-6. helyért játszhat a zárónapon.

A csoporttalálkozók zárásaként az egy pontos Eszék és a vereséggel indító házigazda csapott össze. Szász Ferenc fiai a szombati kisdöntőért hajtottak, a vendégek számára pedig a döntő is elérhető volt még. Motiváltan vetette bele magát a küzdelembe mindkét együttes. Az első félidő túlnyomó részében az Eszék veszélyeztetett többet, ám az utolsó percekben közel állt csapatunk a gólszerzéshez. A szünet előtt két alkalommal is kevésen múlott a hazai gól, ám kimaradtak a ziccerek.

Itt is, ott is gólhelyzetekkel indult a második negyven perc, az Eszék szabadrúgásból ijesztgetett, mi átlövésből veszélyeztettünk, majd a mi oldalunkon is feljegyezhettünk egy jó pontrúgást a tizenhatos előteréből. Az 52. percben dördülő kapuát lőttek a kék-fehérek, a labda a kapusunkról szögletre pattant. A sarokrúgás után egy visszaívelt labdából látványos fejesgóllal megszerezték a vezetést az eszékiek (0–1). Az 59. percben közel voltunk az egyenlítéshez, ám újra pontatlanok voltunk a kapu előterében egy kipattanó után.

Egy bő perc elteltével Nyitra Szabolcs egyéni akció végén kissé balról mesterien tekert a bal alsó sarokba (1–1). A folytatásban nagy erőket mozgósítottunk, ám semmi nem akart összejönni ezen a napon. Sőt, az Eszék szerzett újabb gólt, ám les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Ezt megelőzően a vendégkispad reklamált ki magának három(!) piros lapot gyors egymásutánban. Maradt a döntetlen, ezzel az Eszék a bronzmeccsen lesz érdekelt szombaton, mi pedig a ötödik helyért szállhatunk síkra a helyosztókon.

VII. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, 3. nap
Munkács FA – Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia 2–2 (0–0)

Csíkszereda, Sportpark
Gólszerzők: Druzhynin Andrii (42.), (63. p.), ill. Szűcs Dominik (47.), Rus Sebastian (60. büntetőből)
Sárga lap: Mykulanynets Maxim, 60.), Yazhik Roman (80+1.), ill. Gustey Vasil (52.), Fecsó Olivér (63.)
Munkács: Mykulanynets M. – Nechyporuk O., Poplavsky V., Soloviov A., Ahii I., Tretiakov I., Adamchuk A., Lupii A., Horvat A., Knysh D., Yazhyk R. Vezetőedző: Yuhasz Zholt
Puskás: Németh B. – Németh-Hám V., Serbin A., Fecsó O., Sántha B., Pfaifer I., Szűcs D., Pintér M., Gecse N., Görög V., Balázs B. Vezetőedző: Kiss Márton György

FK Csíkszereda 1–1 NK Eszék (0–0)

Gólszerzők: Nyitra Szabolcs (61.), ill. Jaman Drazen (53.)
Sárga lap:  Papp György (47.), ill. Jaman Drazen (80+2.)
FK Csíkszereda: Michele Antonucci – Kertész Márk (Kozma Krisztián, 67.), Papp György, Brugger Dániel (Máthé Apor) , Ioo Edvin, Bekő Kristóf (Szép Dávid, 67.), Nyitra Szabolcs (Antal Hunor, 72.), Sajgó Kristóf, Erdei Ramon, Luca Noveli, Bencze Lóránd (Kárándi Roland, 67.) Vezetőedző: Szász Ferenc
Eszék: Kolic M. – Nerlovic M., Balic J., Mrkonjic B., David S., Kalem D., Jezic J., Jurjevic M., Perkovic M., Jaman D., Gagulic M. Vezetőedző: Popovic Goren