Felkészülés│Farul – FK 2:2

Az élvonal ötödik helyezettjének csapatunk mindvégig egyenlő ellenfele volt. Kedvező időjárási körülmények közepette, a jó iramú, magas színvonalú, számos helyzettel tarkított találkozón mindkét oldal kétszer talált be.

Schieb nyitotta meg a gólok sorát, a második konstancai sarokrúgást követően, az 5. percben. Kovács Lóránt jobbal kivágta a tizenhatosba ívelt labdát, a saját térfél közepéről Csiszér azonnal ugratta – a felezővonal környékéről rajtoló – Schiebet, aki negyven méteres vágta végén, mintegy 14 méterről, laposan a hálóba vágta a labdát (0:1).

A 10. percben a védelmünk megingását kihasználva, Ion pörgeti el, szép mozdulattal a labdát, a kapuját szembe mozdulva takarni szándékozó, Simon mellett. (1:1) A folytatásban is a találkozón az első sípszótól kezdeményezőbben fellépő Farul birtokolja többet a labdát, de az ellenfelünk támadói mindhárom kísérletüknél célt tévesztenek. Az első félidő első felében a tengerparti próbálkozások statisztikai lenyomata: három szöglet és három kapu felé tartó lövés. A túloldalon, a 28. percben, tetszetős FK támadás végén Gál-Andrezly 14 méterről leadott lövésénél Buzbuchi verve van, de Corinus a kapu torkából kivágja a gólba tartó labdát. A szünetig tovább fokozódik az addig is meglehetősen magas iram. A székely alakulat, a nagy kedvvel játszó Kovács Lóránt vezetésével, elsősorban – a szintén remekül futballozó Schieb-Vita páros alkotta – bal oldalon veszélyeztet.

Az előzetes terveknek megfelelően Dican Ferenc a szünetben teljes sorcserét hajt végre, Gheorghe Hagi pedig csak három helyen vet be új játékosokat. A második játékrész első negyedóráját, mondhatni természetes módon, a frissebb FK Csíkszereda uralja. Az első félidőben a bal, a másodikban a jobb szárnyunk élesebb. A 49. percben Takács indítja a vonal mellett Sándort, a fiatal szélső az alapvonalig robog, aztán laposan a kapu előterébe berobbanó Jelenához játszik, a középcsatárunk kapáslövése azonban elhal a blokkban. Az ordító helyzet ugyan kimaradt, de Jelena – a rendre megnyert párharcaival – még hosszú percekig stresszben tartotta az ellenfél belső védőit.

Egészen pontosan a 74. percig, amikor Gheorghe Hagi meghúzta az utolsó csapatfrissítést. Addig a Dican-legények voltak veszélyesebbek, Ivanovici 20 méterről elvégzett szabadrúgásánál Mușat, látványos mozdulattal tornázta ki a labdát (59. perc), majd Ivanovici jobb oldali beívelését követően, Kelemen öt méterről a felső lécre fejelt (71. perc). A keresztlécen csattanó labda leginkább a sípmesterre volt kedvezőtlen hatással. Az Urs névre hallgató játékvezető ugyanis ijedtében a sípjába fújt, a székely kispad általános felhördülését kiváltva.

Az utolsó negyedórában a Farul próbálja visszavenni a játék irányítását, ennek megfelelően újfent veszélyeztet a konstancai alakulat. A 80. percben Mazilu hosszú sarokra tartó pörgetésénél, Gyenge mutat be hatalmas bravúrt. A csíkszenttamási fiatalembert ezért szeretjük. Érzelmek ide vagy oda, a 88. percben, Casap büntetőjénél már ő is tehetetlen. Gyenge a jobb sarokra, a labda balra megy (2:1). Amúgy, a tizenegyest érő szabálytalanságunk, hátul könnyelműen eladott labdát követően született.

Nincs időnk mérgelődni, különösen, hogy Urs mindössze két perc hosszabbítást jelez. A ráadáspercek végén, a remek formában játszó Takács a felezővonal közelében szabadrúgást harcol ki és végez el. A tizenhatosba ívelt labdáját követően, a Farul védői röviden szabadítanak fel és a játékkal jól együtt élő Ivanovici 17 méterről leadott lökete, a szépszámú védőjátékos mellett-között, utat talál a jobb sarokba (2:2). A két perces hosszabbítás harmadik percében, ismét egyenlő az állás. Ahogy tíz minutum kivételével mindvégig, ugyanis mindkét csapat egyaránt öt percig volt előnyben.

Konstancai Farul – FK Csíkszereda 2:2 (1:1). Vidombák. Campo Verde Sportközpont. Zárt kapus felkészülési mérkőzés. Vezette: Urs Adrian, Butcaru Florin, Puiu Daniel (mindhárman Brassóból).

Gólszerző: Ion (10. perc) és Casap (88. perc, büntetőből), illetve Schieb (5. perc) és Ivanocivi (90+3. perc). Szögletarány: 6-4 (3-0). Sárga lap: Mazilu (90+2. perc).

Farul: 94. Buzbuchi (1. Mușat, 46) – 77. Mboko (14. Bîrzu, 46), 23. Corinus (97. Grosu, 61), 21. Popescu M. (5. Mladen, 74), 2. Boboc (3. Kiki, 36 /27. Borza, 74) – 15. Ion R. (16. Nedelcu, 74), 18. Artean (8. Casap, 74), 24. Grameni (99. Banu, 46) – 19. Moldoveanu (98. Cojocaru, 74), 9. Petre (26. Mazilu, 61), 7. Pitu /csk/ (11. Mustacă, 54). Vezetőedző: Hagi Gheorghe.

FK Csíkszereda:

Első félidő: 1. Simon – 99. Csiszér, 2. Kovács M., 14. Nemanics, 26. Vita – 6. Kovács L. /csk/, 53. Szondi –77. Gál-Andrezly, 7. Kodzsics, 20. Schieb – 17. Suciu.

Második félidő: 33. Gyenge – 8. Takács, 5. Kelemen, 4. Apró, 3. Göndör – 13. Csürös /csk/, 22. El-Sawy – 57. Sándor, 10. Jebari, 11. Ivanovici – 32. Jelena.

Vezetőedző: Dican Francisc