Felkészülés | Három góllal legyőzték az FK Krasznát U17-eseink

Egy-egy találatot hozó első félidő után háromgólos diadalt aratott U17-es, elitligás együttesünk az FK Kraszna A1-es korosztályú (U18-U19) csapata ellen.

Szakadó hóesésben, ám a körülményekhez képest remekül előkészített pályán vette kezdetét U17-es csapatunk szombati edzőmérkőzése. Intenzív iram és nagy küzdelem jellemezte a találkozó első felét, a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A 23. percben egy kapu előtti kavarodás végén született öngóllal megszereztük a vezetést (1–0). Szűk negyed óra után érkezett a válasz a zöld-fehér-fekete szerelésben pályára lépő vendégek részéről. A korábban Csíkszeredában is megforduló Bákai Péter egy védelmi bizonytalankodást kihasználva, mintegy hat méterről helyezett a kapu közepébe (1–1). A félidőt egy-egy helyzet zárta mindkét oldalon, ám több találat nem esett a pihenőig.

A szünetben sikerült felráznia Szakál Csaba vezetőedzőnek csapatunkat, a fordulás után sokkal pontosabb játékot mutattak be Jakab Krisztiánék, aminek meg is lett az eredménye. Az 50. percben Györfi Attila fejelt szép mozdulatta a bal alsó sarokba szögletrúgást követően (2–1). Két perc elteltével Deáky mutatott be nagy védést, a követező támadásból pedig tovább növeltük a különbséget. Endrődi Erik csípett el egy hazaadást, majd a kapust kicselezve helyezett a hálóba (3–1). Egy órányi játék után Jakab lőtt ziccerben a vendégek hálóőrébe, hét perc múlva újra Endrődi volt eredményes. Labdája a jobb oldalról, éles szögből leadott lövése nyomán hullott a hosszú sarokba (4–1). A 72. percben Tóth-Pál Előd lőtt mintegy húsz méterről zúgó kapufát, majd Deáky fogott meg egy vendég-ziccert. A mérkőzés második felére láthatóan elfáradtak a vendégek, így összességében magabiztos FK-győzelem született.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda U17 – FK Kraszna A1 (U18-U19) 4–1 (1–1)

Csíkszereda, Kós Károly. u. műfű
Gólszerzők: öngól (23.), Györfi Attila (50.), Endrődi Erik (53. és 67.), ill. Bákai Péter (37.)
FK Csíkszereda: Nagy Krisztián – Nagy Loránd, Győrfi Attila, Varró Richárd, Balint Eric, Trombitás Dávid, Pacuraru Luca, Nagy Botond, Jakab Krisztián, Tóth-Pál Előd, Noveli Luca Cserék: Deáky Zsombor, Keszler-Nagy Roland, Morhan Jonathan, Endrődi Erik, Kulcsár Medárd, Gáll Péter, Lungu Alexandru Vezetőedző: Szakál Csaba
FK Kraszna: Balog Krisztián – Lukács Márk, Catalin Pop, Dolcos Alex, Ungruşan Stelian, Naghiu Vlad, Varga Eduardo, Grosoș Rareş, Balla Áron, Barti Ákos, Bákai Péter Cserék: Stejan Sebastian, Ţurcaş Flavius, Ţurcaş Radu, Gergely Matei, Maxim Sabin Vezetőedző: Morar Florin