Felkészülés | Legyőztük a Diósgyőrt

A magyar élvonalbeli Diósgyőri VTK ellen játszotta első ausztriai felkészülési mérkőzését liga 2-es együttesünk. Ilyés Róbert alakulata az első percben szerzett találattal legyőzte magyar élvonalbeli ellenfelét.

Több FK-játékosnak ismerős lehetett a Diósgyőr piros-fehér meze, a pályára lépők közül Hegedűs János és Makrai Gábor is megfordult korábban a borsodi csapatnál. Remekül kezdődött számunkra a mérkőzés, Jozef Dolny már az első percben betalált. A felvidéki játékos formás támadás végén érkezett remek ütemben a beadásra a kapu előterébe és helyezett öt méterről magabiztosan a hálóba (1–0). Ez volt az első FK-találat a felkészülési időszak mérkőzésein, míg a DVTK először kapott gólt az előszezonban.

A gól után erőre kaptak a magyarországiak, ám különösebb helyzetet nem tudtak kialakjtani, a mi oldalunkon Kárándi Botond sárga lapját tudtuk följegyezni. A pihenő előtti pillanatokban Babati remek, kapura tekert szöglete okozott gondot a diósgyőri kapusnak.

A szünetben teljesen kicserélte a csapatot az Ilyés Róbert vezette szakmai stáb. Az újonnan pályára lépők sem vallottak szégenyt, az 55. percben hatalmas kapufát lőttünk, majd Makrai lőtt mellé tíz méterről egy kontratámadás végén. További gól azonban nem esett egyik oldalon sem, maradt az egy gólos győzelmünk.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda – Diósgyőri VTK 1–0 (1–0)

Mauer bei Amstetten, Union Mauer-Öhling Stadion, 100 néző
Vezette: Maximilian Weiss (Lukas Steingruber, Paul Bölling)
Gólszerző: Jozef Dolny (1.)
Sárga lap: Kárándi Botond (22.)
FK Csíkszereda 1. félidő: Karácsony Márk - Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmes, Bloj Erwin, Bakos Ervin, Pintér Bence, Kárándi Botond, Babati Benjamin, Torvund Alexander, Jozef Dolny Vezetőedző: Ilyés Róbert
FK Csíkszereda 2. félidő: Albert Hunor – Kovács Márk, Csürös Attila, Vita Dániel, Nagy János, Andrej Gheralia, Szilágyi Szabolcs, Gal-Andrezly Peter, Balogh Szilárd, Ronai Robert, Makrai Gábor Vezetőedző: Ilyés Róbert
DVTK: Karlo Sentić - Ferencsik Bálint, Uroš Drezgić, Bozhidar Chorbadzhiyski, Siniša Saničanin - Vladislav Klimovich, Alexander Vallejo (Bárdos Bence, 69.), Francisco Feuillassier - Argyris Kampetsis, Bright Edomwonyi, Rudi Požeg Vancaš. Vezetőedző: Vladimir Radenković