Felkészülés U16│Magabiztos győzelem

Legkisebb akadémiai korosztályunk a Római Katolikus Főgimnázium mögötti műgyepes pályán szombat délelőtt a Brassói FC egy évvel idősebb alakulatát fogadta. A Szakál Csaba és Burus Bernát által felkésztett együttes, mindkét félidőt egy góllal megnyerve, összességében magabiztos sikert aratott.

Bár a 10. percben egy védelmi megingást követően hátrányba kerültünk, az állást szűk két perc alatt a magunk javára fordítva, előnyben mehettünk szünetre. A mérkőzés korai szakaszában bekapott gól nem fogta meg a csapatot, amely legelőször 27. percben Ambrus Szabolcs révén járt közel az egyenlítéshez. Ami késik, nem múlik alapon, a 36. percben Jakab átadását Gáll Péter váltotta gólra (1:1), majd két perccel később Vorga Hunor közreműködésével Papp Szilárd is eredményes (2:1). A félidő krónikájához egy sajnálatos esemény is hozzátartozik: Szilágyi Márton egy ütközést követően nem tudta folytatni a játékot.

Fiataljanik megnyomták a második játérész elejét. Az első percben sarokrúgás, a másodikban kapufán csattanó labda jelezte, hogy nem kívánnak ráülni az eredményre. A 56. percben az első gólunkat szerző Gáll kerül egészen közel a duplázáshoz, de két méterről nem sikerül a kapuba terelnie a labdát. A 63. percben a frissen beállt Nagy Botond lövése okoz a vendégtábor számára izgalmat, majd a Szakál Csaba edzette alakulat fölénye a 70. percben góllá érik: Jakab Krisztián által elvégzett sarokrúgást követően Ferencz Előd eredményes (3:1). Egy perccel később büntetőhöz jut csapatunk, de Tóth-Pál Előd a tizenegyest nem tudja gólra váltani. A végjátékban Nagy Botond állt legközelebb a gólszerzéshez, de akárcsak korábban Gáll Péternek, neki sem jön össze a duplázás.

Ezen az összecsapáson nyújtottuk az eddig legjobb teljesítményt – mondta Szakál Csaba vezetőedző, a kétszer negyven perces játékidőt követően. Sokkal pontosabban, határozottabban védekeztünk, mint az elmúlt két felkészülési mérkőzésünkön. Nem adtunk időt és teret az ellenfélnek arra, hogy támadást építsen. A játékosok jó pozíciókat vettek fel, megfelelő helyen voltak, a párharcok többségét pedig sikerült megnyernünk. Frissen játszottunk az egy évvel idősebb – egyébként jó erőkből álló – Brassó ellen. Örülünk, hogy az egyik pontrúgás variációnk után is eredményesek tudtunk lenni, a másik két gólunk pedig a héten gyakorolt elemek után született. Három gólunkon kívül több tiszta helyzetet alakítottunk ki az első, és a második félidőben is, amit most még nem sikerült kihasználnunk. A végén még egy büntetőt is kiharcoltunk, ami sajnos kimaradt. A játékosok hozzáállása ezúttal is kiváló volt, egy héttel a bajnokság kezdete előtt, elmondható, hogy jó állapotban vagyunk, és megfelelően sikerült a főpróba. Nagyon sok feladat áll még előttünk, de jó úton haladunk! A következő héten is maximális erőbedobással fogunk készülni arra, hogy sikeresen tudjuk kezdeni a bajnoki rajtot.

A kihagyott ziccerek dacára – az idősebb korosztályokhoz hasonlóan – a 2007. január elseje után született akadémistáink is magabiztos győzelemmel hangoltak az Elitliga 2022/23-as idényére. Az új bajnoki idény első fordulójában a csapat szombaton, 2020. augusztus 20-i kezdéssel, a Plojest melletti Strejnicu községben vendégszerepel, ahol a Plojesti ACS Petrosport lesz az ellenfél.

2022. augusztus 13. 12:00. Római Katolikus Főgimnázium mögötti műgyepes pálya:

FK Csíkszereda U16– Brassói FC U17 3:1 (2:1). Vezette: Deák Ferenc, George Ciprian.

Gólszerzőink: Gáll Péter (36), Papp Szilárd (38), Ferencz Előd (70).

FK Csíkszereda: Szilágyi Márton (Trebushniy Andrey, 20) – Lungu Alex, Varró Richárd, Vorga Hunor (Ferencz Előd, 65) Nagy Loránd (Kabucz Kristóf, 65) – Tóth-Pál Előd, Vass Lóránt (Nagy Botond, 50), Ambrus Szabolcs – Jakab Krisztián, Papp Szilárd (Keszler-Nagy Roland, 41), Gáll Péter. Vezetőedző: Szakál Csaba. Másodedző: Burus Bernát. Kapusedzők: Nagy Barna és Ferencz Levente.