Felkészülés | Egy góllal fölülmúlták a Bicskét az ifiligások

Leczki Norbert második félidőben szerzett tizenegyes-góljával legyőzte ifjúsági ligás együttesünk a Bicskei TC gárdáját a kedden lejátszott gyakorlómeccsen. Demény Norbert együttesében jó pár fiatalabb korú játékos is szóhoz jutott.

Ragyogó napsütés, ám fagypont alatti hőmérséklet fogadta a pályára lépő feleket a Kós Károly utcai műfüves pályán kedden délután. A Tusnádfürdőn edzőtáborozó, magyar harmadosztályban szereplő Bicskei TC ellen játszotta ezen a napon első edzőmérkőzését az Ifjúsági Liga tavaszi idényére készülő U18-as csapatunk.

Az első félidőben javarészt mezőnyjáték jellemezte a találkozót, egyik csapat sem tudott igazán a másik fölé kerekedni. A párharc első játékrészében, ha mégis győztest kellene hirdetni, hajszállal a piros-fekete fiatalok jönnének ki győztesen. Demény Norbert tanítványai több alkalommal kerültek közel a gólszerzéshez, ám vagy az irányzékkal volt baj, vagy tisztázott a rutinos vendégvédelem.

A második 45 percben bő tíz perc játékot követően megszereztük a vezetést. Az 57. percben Ilie Luca cselezgetett befelé a jobb oldalról a 16-oson belül, amikor az egyik bicskei védő mellett a földre került. A bíró habozás nélkül a tizenegyes-pontra mutatott, a büntetőt Leczki Norbert végezte el, aki magabiztosan helyezett a kapu bal oldalába (1–0). A fordulás után kicserélt hazaiak sorában több tehetséges fiatal is helyet kapott, akik éltek is a lehetőséggel és bátor játékkal hálálták meg a bizalmat.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda U18 – Bicskei TC (magyarországi) 1–0 (0–0)

Csíkszereda, Kós Károly u. műfű
Gólszerző: Leczki Norbert (58., büntetőből)
FK Csíkszereda U18 I. félidő: Csíki Szabolcs – Kárándi Botond, Ureche Alexandru, Szőke Lénárd, Colceriu Flavius – Marosi Krisztián, Leczki Norbert, Fazakas Henrik, Domokos Dominik – László Norbert, Birtalan Tamás
FK Csíkszereda U18 II. félidő: Deáky Zsombor – Keszler-Nagy Roland, Csedő Szilárd, Györfi Attila, Gábor Tihamér, Marosi Krisztián (Lázár Magor), Leczki Norbert, Bödő Efraim Zoltán, Ilie Mihai, Ilie Luca, Jakab Krisztián Vezetőedző: Demény Norbert
Bicske: Illés Bence – Dankó Márton, Száhl Péter, Bozsoki Imre, Dulló Martin, Gaszner Roland – Hirman Kristóf, Beliczky Gergő, Varga Bence – Szalai Dániel, Tischler Patrik