Felkészülés | Liga 2 | Kétgólos győzelem a bajnoki főpróbán

A felkészülési időszak utolsó edzőmeccsét játszotta pénteken liga 2-es együttesünk a Székelyudvarhelyi FC ellen, a találkozó kétgólos győzelmünkkel végződött. Hegedűs János szépségdíjas gólt szerzett.

Számos ismerős arcot fedezhettünk fel a pénteki ellenfelünk soraiban. Nem csak a játékosok között voltak szép számmal korábban akadémiánkon megfordulók, hanem a kispadon is. A vendégek vezetőedzője, Demény Norbert korábban nagyszerű eredményeket ért el U19-es csapatunkkal.

A 12. percben Dolný lövését blokkolták a vendégvédők, két minutummal később Babati jobb oldali távolija suhant el kevéssel a hosszú sarok mellett. A 17. percben Hegedűs János bemutatta, hogy fantasztikus lövőtechnikával rendelkezik. A védő remek lövése védhetetlenül hullott a jobb felső sarokba (1–0). A 23. percben újra Dolný veszélyeztetett, az öt és feles bal sarkánál léptek bele a lövésébe. A 31. percben egy másik nyári igazolás, Torvund is megmutatta gólérzékenységét, a tizenhatoson belülre érve a bal alsó sarokba zúdította a labdát, sajnos a játékvezető túl erőszakosnak találta a lövés előtti labdatartását és kifelé ítélt szabadrúgást.

A 40. percben egy kifejelt labdát Torvund küldött kapura kapásból, ám fölé-mellé szállt a labda. A 43. perc végén egy bal oldali beadás suhant el a vendégkapu előtt, Babati hajszállal maradt le. Ez volt az első félidő utolsó momentuma, így egygólos FK-vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész első perceiben Torvund akaszkodott össze a vendégek középpályásával, Simóval, az affér végén a hazai játékosnak piros lapot mutatott fel a bíró. Maradhattunk 11 emberrel kiállított játékosunk helyett Nagy János lépett pályára, majd Anderson érkezésével rendeződtünk vissza a hadrendünkbe. A 60. percben Kovács Márk ütközött a tizenhatosunk bal oldalán büntetőt érően, a 11-est Simó Csongor a felső kapufára bombázta, ám a kipattanót Bíró Tamás a kapu közepébe fejelte (1–1). A 67. minutumban a vendégek kapusa, Lukács bonyolódott cselezésbe az öt és feles vonalánál, elvesztette a labdát, Babati Dolný elé tálalt, aki értékesítette a helyzetet (2–1).

A 81. percben Babati 25 méteres szabadrúgását tolta fölé a vendégek hálóőre, két egysége elteltével Makrai jó kiugrás végén a bal szélről betörve növelte az előnyt (3–1). A 87. percben Babati beadása után Makrai ismét betalált, ám lesről esett a találat, így nem változott az eredmény. A vége előtt két perccel Babati a tizenhatos vonaláról szabadon lőhetett, ám a léc fölé bombázott.

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 3–1 (1–0)

Gólszerzők: Hegedűs János (17.), Jozef Dolný (67.), Makrai Gábor (84.), ill. Bíró Tamás (61.)
Kiállítva: Alexander Torvund (48.)
FK Csíkszereda: Simon Máté (Karácsony Márk, 62.) – Hegedűs János (Kovács Márk, 46.), Kelemen Dávid (Csürös Attila, 69.), Raul Palmeș (Vita Dániel, 69.) – Bloj Erwin (Francisco Anderson, 55.), Szilágyi Szabolcs (Andrei Gheralia, 69.), Gal-Andrezly Peter (Kárándi Botond, 69.), Bakos Ervin (Pintér Bence, 69.) – Babati Benjamin, Torvund Alexander (Nagy János, 48.), Jozef Dolný (Makrai Gábor, 69.) Vezetőedző: Ilyés Róbert
SZFC: Gergely R. – Kovács Sz., Gergely B., Szőke L., Göndör A. – Bara L., Bálint R., Lázár K. – Györgyi A., Simó Cs., Bíró Tamás
Játszott még: Lukács (kapus), Szakács, Marosi, Sebestyén, Ketesdi, Botorok, Tordai, Colceriu, Hadnagy Vezetőedző: Demény Norbert