Folyamatos kapaszkodás (VIII) – Egyéni teljesítmények

A: Legjobb egymeccses egyéni teljesítmények

Kiemelkedő egyéni teljesítmények minden mérkőzésen akadtak, csoportosan kiemelkedő teljesítmény csak egészen ritkán. Utóbbira az ASU Poli elleni mérkőzésen a Mészáros-Takács kémia, valamint a Farul ellen a Jebari-Bauza összjáték a két kiemelkedő példa. Amúgy mindkét mérkőzést 2:0 arányban voltunk jobbak és az összecsapást mindkétszer a második félidőbe fordítottuk javunkra. Ráadásul ezeken láthattuk az őszi idény legjobb két egyéni teljesítményét is. A legjobb tizenegy meccsenkénti egyéni teljesítmény között Bara (3. és 4.), Takács (5. és 10.) és Apró (7. és 9.) két alkalommal is szerepel.

A 2020-as őszi idény legjobb teljesítményei (meccsenkénti csapatátlag = 100%)
Forrás: A szerző számításai az InStat adatok alapján
Duplázott, zsinórban háromszor volt eredményes, amire az FK második vonalban íródó történelme során nem volt példa. Különösen a második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően, ritkán látott magasságban emelkedett ki a mezőnyből. Bár új, amolyan jobb oldali összekötő és árnyékék ötvözet szerepkörben játszott, négy próbálkozásból háromszor találta el a kaput.Hosszú idő után ismét a legjobb arcát mutatta. Talán az emlékezetes Dinamo elleni kupameccsen játszott ennyire jól. Két év telt el azóta. Tetszetős és hasznos játékát végre góllal koronázta meg. Emelett még számos kapura lövési kíserlete volt. A téli szünet számára a legrosszabbkor érkezett.Saját nevelésű játékosunk Lénárdfalva után, másodjára volt a mezőny legjobbja. Kiváló játékát,  győzelmet jelentő góllal tetőzte. Ezúttal játékával különösen a második félidőben magaslott ki. Az FK tíz pontjából hat az ő győztes góljainak köszönhető.

B: Legjobb mérkőzések - játékosonként

Bizonyára érdekes áttekinteni azt is, hogy az őszi idény során meghatározó szerepet betöltő játékosaink mikor nyújtották a legjobbjukat a csapatátlaghoz képest. Megjegyezzük, hogy elemzésünkben csak a legkevesebb 300 játékperccel vagy három végigjátszott mérkőzéssel rendelkező játékosokra összpontosítottunk. Táblázatunkban két kapus, hat hátvéd, kilenc középpályás és két csatár szerepel.

A 2020-as őszi idény legjobb teljesítményei

A 2020-as legjobb mérkőzései játékosonként (meccsenkénti csapatátlag = 100%)

C: Húzóemberek az ősz során

Az alábbiakban az összességében legjobban teljesítő játékosok sorát tekintjük át. A sorrendet a saját nevelésű Bara vezeti, két légiós Jebari és Bauza előtt.

Külön öröm, hogy a Farul ellen nyújtott meggyőző teljesítményét követően, a húzóemberek között Gyenge is helyet teremtett magának. Az egészséges, egymást kölcsönösen motiváló verseny, minden csapatrészben szükséges. A rangsorban egy kapus, öt védő és mindössze négy középpályás szerepel. Bara, Jebari és Bauza mellé csapatkapitányunk Eder González férkőzött oda. Aki sajnos számunkra már csak emlék.

Az őszi idény egyéni összteljesítményeinek sorrendje (csapatátlag = 100%)