Liga 2│Háromgólos győzelem a Poli ellen

Kapott gól nélkül és a Temesvár elleni győzelemmel kezdtük az alsóházi rájátszást. Ez volt Dican Ferenc első hivatalos meccse vezetőedzőként.

A csapatok bevonulását követően egy rövid díjazásra került sor, a Román Labdarúgó Szövetség képviseletében Sabou Daniel megfigyelő, emlékérmet nyújtott át Gergely Botondnak (FK Csíkszereda) és Andrei Dorunak (Politehnica Temesvár), mivel mindketten tagjai voltak az U19-es válogatottnak, amely az elmúlt héten kijutott a korosztályos Európa-bajnokságra.

Jó hangulatban kezdődött az első meccsünk az alsóházi rájátszásban, a hazai szurkolótábor mellett a bánságiakat is népes tábor kísérte el. Ez volt Dican Ferenc első hivatalos mérkőzése a kispadon. Ami a játékot illeti nem sikerült izgalmasra az első félidő, az első és egyetlen komolyabb helyzetre a 18. percben került sor. Gál-Andrezly Peter meglépett a jobboldalon és gond nélkül futott be a tizenhatosba, mivel középen nem volt érkező játékosunk, így kapura rúgta, de a temesváriak ausztrál kapusa Devenish blokkolta a lövést.

Szünet után a vendégek jobban kezdtek, a mieink kissé lassan vették fel a ritmust, úgy tűnt mintha az öltözőben ragadtak volna. A temesváriak kétszer is helyzetbe kerültek, szögletet is kiharcoltak, amiből Gerbi fejese volt a legveszélyesebb, de szerencsénkre a labda a keresztléc fölé szállt. Az 58. percben Marrone mintegy húsz méterről eltalált kapáslövése egy temesvári védőn irányt változtatva kevéssel kerülte el a bánságiak kapuját. Itt már érezhetően megváltozott a játék képe, Rodrigo érkezésével ugyanis egyre szebb támadásokat vezettünk. A 63. percben Devenish leütközte Gál-Andrezlyt és mivel a labda még játékban volt, így a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Petre Ivanovici könyörtelenül bevágta: 1-0. A folytatásban Bărăbaș került ziccerbe, de lövése könnyű préda volt Devenish kapusnak. A 76. percben a lila-fehérek Gerbi révén veszélyeztetnek, miközben Takács cserét kért és elhagyta a pályát. Öt perc múlva szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Ursu lapos lövését Moga könnyedén ölelte magához. A túloldalon Kovács Lóránt a 83. percben labdát szerzett a tizenhatos előtt és nem sokat gondolkodott, gyönyörű góllal növelte előnyünket: 2-0.

A végjátékban a frissen becserélt Sándor Raul lövése fölé szállt, majd nem sokkal később Schieb jó kapáslövését Devenish semlegesítette. A 90. percben Rodrigo beadását Bara közelről bevágta: 3-0. A harmadik gól után Rodrigo is közel állt ahhoz, hogy feliratkozzon a gólszerzők közé, de lövése a kapufán csattant, így maradt a háromgólos győzelem.

Liga 2., Play-out 2. forduló: FK Csíkszereda - Temesvári Politehnica 3:0 (0:0)

Gólszerző: Ivanovici (64. büntetőből), Kovács (83.), Bara (90.).

Sárga lap: Jebari (55.), Rodrigo (60.), Ivanovici (48.), illetve Ursu (63.), Devenish (64.), Mera (90.).

FK Csíkszereda: Moga Bogdan - Takács Rares (Csiszer Balázs 76.), Csürös Attila, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Szondi Botond (Hernando Orte Rodrigo 54.), Kovács Lóránt, Gál-Andrezly Peter (Marvin Schieb 84.), Soufiane Jebari (Sándor Raul 84.), Bărăbaș Marius (Bara Levente 84.), Petre Ivanovici.

Temesvári Politehnica: Devenish Harrison - Radu Denis (Iamandache Alexandru 70.), Scutaru Cristian, Mera Ioan, Sofran Nicolae, Ignea Alin, Ursu Octavian, Lazăr Rareș, Vukoje Stefan (Andrei Doru 54.), Gerbi Erik, Pamfile Claudiu (Bîrnoi Cosmin 88.).