Helyszíni tudósítás a Doneck elleni meccsről

2021. február 3., 11 óra, Titanic Resort Sport Center Lara, felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda - Shakhtar Doneck II 0:1 (0:0)

Gólszerző: 13. Goncsárjuk (80.)

Játékvezetők: Jildil, Can és Kisag (mindhárom török).

FK CsíkszeredaShakhtar Doneck II
Szögletek 3 (2)6 (3)
Kapu felé lövések              15 (8)5 (4)
Kapuralövések              5 (3)1 (0)
Sárga lap 11
Piros lap --

FK Csíkszereda (piros-fekete): 23. Albert - 2. Palmes (csk.), 5. Csonka, 4. Gergely, 22. Bor, 6. Savin, 26. Bara - 16. Bujdosó, 9. Rotar (62. perctől ElSawy) - 17. Suciu. Vezetőedző: Suciu Valentin.

Csapatunk szerdára két mérkőzést tervezett, dél körül az ukrán Doneck akadémiai csapatával, este pedig a bosnyák élvonalban érdekelt Bánjá Lukával. A rövid kispaddal, de annál nagyobb stábbal edzőtáborozó "feketehegyiek" sérülésre hivatkozva lemondták a találkozót, így másik ellenfél után kellett néznünk. Szakvezetésünk a két mérkőzést azzal a szándékkal kötötte le, hogy a játékosaink a felkészülés során először 90 perces meccsterhelésben részesüljenek, a beugró kazah ellenfél 35 perces játékrészekkel vállalta a találkozót.

Délelőtt Suciu Valentin hét akadémistát jelölt a kezdőcsapatba és az első játékrészben mindvégig játékosaink akarata érvényesült. Összehangolt, letámadásra alapozott, szervezett futballunkat nyolc kapura lövési kísérlettel nyomatékosítottuk, miközben az ellenfélnek egyetlen ilyen próbálkozása sem volt. A 22. percben Bara 17 méterről a jobb alsó sarok irányába tartó lövését bravúrral tolta ki az ellenfél kapusa, akinek a 24. percben Rotar lövésénél, a 35. percben pedig Bor 22 méterről elvégzett szabadrúgásánál is akadt hárítani valója.

A második játékrész első percében Suciu Toni is eltalálja a kaput, majd a jól futballozó Bujdosó vezérletével egymás után alakítjuk ki és puskázzuk el helyzeteinket. A mérkőzés utolsó harmadára fordulva mi ElSawyval próbálunk frissíteni, de az ellenfél négyet cserél. A friss erő a 80. percben vezetett gyors támadás révén gólt eredményez. Tapasztalt védőink díszkíséretében Goncsárjuk vágja 10 méterről, félmagasan a balkapufa mellé a játékszert (0-1). A gól után az ukránok további három cserével frissítenek. A 88. percben még Bujdosó villan egyet balróül befele cselezve a tizenhatos vonalánál ElSawyt játssza meg, akit buktatnak. A szabadrúgást Bara szúrja rá. Erős, de a kapus irányába tartó lövését az ukrán hálóőr a mezőnybe üti vissza, de az ötösfeles környékén éppen csak egyetlen piros-fekete támadó sincs. Hiába a helyenként tetszetős, jó játék, a gólszerzéssel továbbra is hadilábon állunk.

Ráduly Róbert Kálmán, Antalya (Törökország)