Helyzeteinkre a Rapid gólokkal válaszolt

A Rapid ellen szakadt meg a fél éve tartó idegenbeli veretlenségi sorozatunk.

A Román Labdarúgó Szövetség mogoșoaia-i sportbázisán kiváló gyepszőnyegen és nyári melegben (este 8-kor is 23 Celsius fok volt) vette kezdetét a Rapid - FK találkozó. Bara már a második percben távoli lövéssel próbálkozott, de a labda a kapufa mellett egy méterrel suhant el. A 15. percben Pintér Norbert egyedül törhetett kapura, de lövése centikkel mellé ment, és a Rapid szinte azonnal büntetett. A következő pillanatban Csürös Attila és Rares Ilie ütközésére tizenegyest ítélt Catalin Popa játékvezető, Catalin Hlistei pedig higgadtan értékesítette: 1-0. A folytatásban Sefer és Rareș Ilie lövései nem jelentettek gondot Gyenge Szilárdnak, akárcsak Bara és Jebari távoli lövései, vagy Csürös fejese, amit Moldovan hárított.

Szünetben Valentin Suciu cserére szánta el magát és Pintér Norbert helyett érkezett az előző mérkőzéseken halványan teljesítő Juan Francisco Bauza. A félidő első helyzete a Rapidé volt, Bălan 18 méterről elvégzett szabadrúgása kevéssel kerülte el a kapunkat. Az 54. percben Schieb előtt is adódott egy helyzet, de Moldovan bravúrral védte a rövid sarokra lőtt labdát. Ezt követően az FK mestere kockáztatott és a középhátvéd Csonka helyett egy újabb támadó szellemű játékost Mészárost küldte be. Tíz perccel később Apró fejesénél Moldovan hatalmasat védett, de ebből ismét a hazaiak jöttek ki jól, hisz a jobb oldalon előretörő Sefer kapu elé ívelt labdáját Bălan senkitől se zavartatva magát, bevágta: 2-0.

A kétgólos hátrány lélekben talán megtörte a mieinket, de a játékban ez nem látszott, hisz újabb helyzeteket sikerült kidolgozni. Apró szabadrúgása jól helyezett volt és próbálta meglepni Moldovant, de a Rapid kapusa remekül védett. Nem sokkal később Pănoiu a jobboldali kapufát találta el, majd Ioniță is helyzetbe került, de ezekből már nem lett gól. A mieinktől Mészáros, Apró, Rotar és Bauza előtt adódott némi lehetőség, de a szépítés se jött össze. A vereség ellenére négy fordulóval a rájátszás vége előtt három pont választ el minket az osztályozót érő negyedik helytől.

Liga 2, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Bukaresti Rapid–FK Csíkszereda 2–0 (1–0)

Gólszerzők: Cătălin Hlistei (17. perc, büntetőből) és Adrian Bălan (66.).

Játékvezetők: Cătălin Popa (Piteşti), Vlad Bârleanu és Mihăiță Necula (mindketten Bukarest).

Bukaresti Rapid: Horațiu Moldovan – Petre Goge, Alexandru Dandea, Anesztisz Nasztosz, Enrichi Finica, Bogdan Barbu (Rareș Lazăr, 78.), Raul Costin, Antonio Sefer, Rareș Ilie (Ștefan Pănoiu, 69.), Cătălin Hlistei (Octavian Ursu, 69.) , Adrian Bălan (Alexandru Ioniță, 84.).

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Csonka Bonifác (Mészáros András, 55.), Apró Claudiu, Bor Dávid, Csürös Attila, Soufiane Jebari (Gergely Botond, 73.), Bara Levente, Pintér Norbert (Juan Francisco Bauza, 46.), Suciu Toni (Bogdan Rotar, 73.), Marvin Schieb.