Ifiliga U18 | Egyelőre nem megy idegenben

Második találkozóját is elveszítette ifjúsági ligás csapatunk a bajnokságban, Szakál Csaba tanítványai az Universitatea Craiova vendégeként maradtak alul két góllal.

Második találkozóját is elveszítette ifjúsági ligás csapatunk a bajnokságban, Szakál Csaba tanítványai az Universitatea Craiova vendégeként maradtak alul két góllal. A mérkőzés valóságos sárga lap-cunamit hozott, összesen tizenkét(!) alkalommal villant a figyelmeztető kártya.

Az első két fordulóban felemás eredményeket mutatott fel ifiligás együttesünk. Jakab Krisztiánék a Petrolul vendégeként kikaptak, majd hazai közönség előtt magabiztosan lépték le a Temesvári Politehnica SSU gárdáját. A harmadik játéknap sem ígérkezett könnyűnek, a hagyományosan jó játékerőt képviselő U Craiova várt Szakál Csaba fiaira.

Az első játékrészben igazolták is a hazaiak jó hírüket, és háromgólos előnyt építettek ki. Nem estünk össze, a második 45 perc jóval szorosabban alakult. Az 53. percben Leczki Norbert, a 75. minutumban pedigTóth-Pál Előd zárkóztatta csapatunkat (3–2). Kilenc egység elteltével újra növelte előnyét a vendéglátó, ám erre is volt válaszunk az utolsó percben Balogh Szilárd révén (4–3). A hosszabbítás azonban még egy hazai találatot tartogatott, így pont nélkül távoztunk Olténiából (5–3).

A folytatásban szeptember elsején a Kolozsvári Universitatea otthonában szerepelnek Leczki Norberték.

Ifjúsági Liga, nyugati csoport, alapszakasz 3. forduló
Universitatea Craiova – FK Csíkszereda 5–3 (3–0)

Craiova
Vezette: Naidin Marius (Piteşti), asszisztensek: Bălan Gheorghită (Piteşti), Ionescu Mihai Marian (Bradu)
Gólszerzők: Tomșa Rareș (24.), Ninaci Mihai (31.), Bușa Florin (45.), Bușe Bogdan (84.), Găină Dragoș (90+3.), ill. Leczki Norbert (53.), Tóth-Pál Előd (75.), Balogh Szilárd (90.)
Sárga lap: Pancu Mario (39.), Papură Corneliu (44.), Lăpădătescu Robert (66.), Ciolacu C. (90+4.), ill. László Norbert (15.), Jakab Krisztián (21.), Györfi Attila (39.), Trombitás Dávid (65.), Keszler-Nagy Roland (66.), Balogh Szilárd (85.), Morhan Jonathan (90+1.), Leczki Norbert (90+4.)
Craiova: Glodean A. – Gașpăr F., Vancea D. Bușe B., Pancu M., Lăpădătescu R., Tomșa R.,  Ristoiu R., Stana C. (Găină D., 78.), Ninaci M. (LuțăT., 86.), Bușa F. (Ciolacu C., 86.) Vezetőedző: Papură Corneliu
FK Csíkszereda: Nagy Krisztián – Keszler-Nagy Roland (Sas David, 68.), Juhos Gábor, Györfi Attila, Kárándi Botond, Leczki Norbert, Trobitás Dávid, Păcuraru Luca (Enrődi Erik, 86.), Tóth-Pál Előd, László Norbert (Balogh Szilárd, 52.), Jakab Krisztián (Morhan Jonathan, 46.) Vezetőedző: Szakál Csaba