Ifiliga U18 | Zsebben a második play-off győzelem

Gól nélküli első félidő után két találattal jobbnak bizonyult ifiligás csapatunk a Temesvári Ripensia elleni, vasárnapi mérkőzésen.

László Norbert jobb oldali ziccerével indult a találkozó, aztán jó ideig semmi említsére méltó nem történt a pályán. A 24. minutumban Marosi Krisztián fölé szálló távoliját jegyezhettük fel, fél óra elteltével pedig Kárándi Botond egyéni alakítása végén célozta meg Haiduc Paul kapuját, aki a levegőben úszva mentett. A félidő végéhez közeledve éledezett a Temesvár, többször eljutottak a tizenhatosunk előterébe, ám ennél többre nem futotta a vendégek erejéből. A 43. percben Birtalan Tamás 18 méteres próbálkozását, két perccel később Domokos Dominik kísérletét mentette szögletre Haiduc.

Jól kezdtük a második játékrészt, az 51. percben Birtalan Tamás bal oldalról, mintregy tíz méterről lőt kapura, a labda egy védőn megpattanva vágódott a kapu közepébe (1–0). Az 55. percben először jutottak el a látogatók szögletig, a beívelt labdát gyengén fejelték a kapura, Csíki Szabolcs magabiztosan fogta. Az 57. perc eseménye volt, hogy Iordache Luca célozta meg a jobb alsó sarkot, de magához ölelte a labdát a vendégkapus. Az 58. percben a bal oldalon László Norbert játszotta magát tisztára gyönyörűen, majd kilőtte a hosszú sarkot (2–0).

A második találatunk után eldőlni látszott a találkozó, úgy tűnt, a vendégekben nincs erő a zárkózáshoz. Ennek megfelelően főleg hazai helyzetek sorjáztak a hajrához közeledve. A 76. percben Csíki Szabolcs védett szép vetődéssel egy jobb oldali vendéglövésnél. A 84. percben Birtalan Tamás 16 méteres löketét a kapu bal oldalánál Haiduc ütötte szögletre.