Ifiliga U18 | Szezonzáró döntetlen

Egy-egy találat esett mindkét oldalon, így pontosztozkodással ért véget U18-as, ifiligás csapatunk utolsó mérkőzése a 2023/2024-es idényben.

Villámrajtot vett volna Demény Norbert csapata a vasárnap déli meccsen, ha Ilie Luca bal oldalról a hosszú sarokba érkező lövésénél Iordache nem zavarta volna a kapust a második játékpercben. Továbbra is támadásban maradtunk a továbbjutás szempontjából tét nélküli mérkőzésen. Az már korábban kiderült, hogy egyik csapat sem lépett tovább a play-off csoportból. A brassói fiatalok a félpályát is alig-alig lépték át, miközben a mezőnyfölény ellenére a részünkről is elmaradtak a nagyobb gólszerzési lehetőségek. Néhány blokkolt lövésen kívül nem igen volt feljegyeznivaló. Csendesen csordogált a találkozó, a 35. percben egy kapusról kipattanó labdára nem reagáltunk idejében, így odalett a ziccer és kivágták a védők a játékszert. A 40. minutumban Kárándi lőtt éles szögből, bal oldalról a hosszú sarok mellé kevéssel.

Szőke Lénárd alig fölé szálló, 22 méterről eleresztett lökete indította a második 45 percet, a 48. minutumban pedig érkezett a vendégek vezető találata. A balról a hosszú oldalra áttett labdát Ungureanu David lőtte zavartalanul a hálóba (0–1). Nem tartott sokáig a látogatók öröme, három perc elteltével Gábor Tihamér remek góllal egalizált (1–1). Az 57. percben Ilie Luca volt közel a vezetés megszerzéséhez, ám középről, estében leadott lővése kevéssel célt tévesztett. Tíz egységgel később Birtalan Tamás fejelt a jobb kapufa mellé egy jobb oldalról érkezett átadás nyomán. A 83. percben az egy minutummal korábban pályára lépett Domokos Dominik bal oldalról eleresztett próbálkozását hárította vetődve a vendégek kapusa. A végig sportszerű mederben folyó találkozót Ilie Mihai és Vlad Mario kisebb kakaskodása és páros sárga lapja zárta.

Ifjúsági ligás együttesünk döntetlennel búcsúztatta a 2023/2024-es szezont és a felsőházi rájátszás nyugati csoportjának ötödik helyén zárt.