Ifiliga U18 | Rangadót nyertünk a Kolozsvár ellen

Igazi rangadót nyert meg U18-as, ifiligás együttesünk a Kolozsvári Universitatea ellen vasárnap méghozzá idegenben.

A két együttes egyaránt egy győzelemmel és két vereséggel a háta mögött érkezett a hagyományosan nagy küzdelmet hozó derbire. Küzdelemben, helyzetekben nem is volt hiány, remek találkozó bontakozott ki a vasárnap délben kezdődött találkozón. A 10. percben Sas David fejesét jegyezhettük fel, majd Keszler-Nagy Roland elhalt kísérlete következett. Az első negyed óra végén megszületett a vezető találatunk.Jobb oldali szabadrúgást végzett el Leczki Norbert, a kapus által a kapufára kiütött labdát pedig Balogsz Szilád fejelte be (0–1).

Kiegyenlített játék folyt a pályán, fél óra elteltével itt is, ott is láthattunk helyzetet. Előbb Deákynak kellett kifutnia a kapujából és tisztázni, majd Kárándi szabadrúgása okozott gondot a hazai kapuvédőnek, aki nagy nehezen tudta elütni a játékszert Bödő elől. A 41. percben Tóth-Pál Előd volt közel a gólszerzéshez, ám kísérlete kevéssel elszállt a kapu fölött. Egy minutum elteltével ismét Deáky avatkozott közbe jó ütemben. A szünetet jelző sípszó előtt Bödő fejelt fölé egy bal oldali szöglet után.

A második félidő nyitányként Deáky mentett messze kifutva kapujából, majd Balogh lőtt Leczki kiugratása utána kapusba. Az 53. percben újra Deáky mentette meg kapunkat a góltól egy-egy elleni helyzetben. Ahogy a 78. minutumban is kapuvédőnk bravúrjára volt szükség. A 82. percben újra izgalmas jelenetek zajlottak kapunk előtt, ezúttal Györfi mentett önfeláldozóan a gólvonalról. Köszönjük Deáky Zsombornak a helyszíni tudósítást!

A folytatásban, szeptember 8-án a Fotbal Club Argeş érkezik Csíkszeredába a Ifjúsági Liga ötödik fordulójában.