Ifiliga | Győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Ellentétes félidők után egygólos győzelemmel zárta az Ifjúsági Liga alapszakaszát U18-as együttesünk.

Ellentétes félidők után egygólos győzelemmel zárta az Ifjúsági Liga alapszakaszát U18-as együttesünk. A mérkőzés hajrájában László Norbert találata döntött.

Kényelmes tempóban kezdődött a székelyföldi ifiligás rangadó a borongósra váltó őszi időben, vasárnap. Demény Norbert csapata már a hét közben lejátszott temesvári bajnokin bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban, míg a Sepsinek már nem volt esélye a play-offos helyezés elérésére. Mindez rányomta a bélyegét az első félidőben látott produkcióra. Javarészt a mezőnyben zajlott a küzdelem, csupán a félidő utolsó negyed órájára élénkült meg némileg a játék. A 29. percben Simon Mátét tornáztatták meg a vendégek, korosztályos válogatott kapusunk szép mozdulattal mentett a léc alól. Egy perc elteltével László Norbert húzta meg a bal oldalon, beadását jó vetődéssel csípte el a vendégek hálóőre. A félidőt jelző sípszó előtt Kárándi Botond és Sezer Emre fejelt össze, ám rövid ápolás után mindketten folytatni tudták a játékot.

Más felfogásban futottak ki a felek a második játékrészre, ennek köszönhetően megélénkült a játék, és gyakrabban forogtak veszélyben a kapuk. Az 53. percben Szőke Lénárd lábai előtt suhant el egy beadás a kapu közvetlen előterében, egy minutum elteltével Balogh Szilárd lőtt fölé. Az 62. percben jobb oldali hazai szöglet után Szőke Lénárd fejelt a hosszú oldalon, a vendégek hálóőre, Menyhárt Lóránt nagy bravúrral, a kapufa segítségével mentett. Egy egység elteltével Balogh Szilárd lőtt el balról a hosszú sarok mellett, majd Bena Păul fölé. A 73. percben Marosi Krisztián jó 22 méterről lőtt fölé.

Sorra alakították ki a piros-fekete fiatalok a mérkőzés hajrájához érve a helyzeteket, ám vagy az irányzékkal volt baj, vagy a jó teljesítményt nyújtó Menyhárt Lóránt mentett. Erőfeszítéseinknek a 85. percben lett meg az eredménye, az ide-oda pattogó labdát László Norbert helyezte a kapu közepébe (1–0). Következhet a felsőházi rájátszás!