Izgalmas és kiélezett párharc volt

Az U17-es Elit Liga Nyugati csoportjának éllovasát fogadta az FK Csíkszereda.

Az Universitatea Craiova korosztályos együttese ebben a bajnokságban mindössze egyszer kapitulált és a statisztika szerint is gólerős csapatként van számontartva. Bajkó Barna legénysége a hétközi temesvári kudarc után győzelmi kényszerben volt, de az oltyánok se jöttek feltartott kézzel. A kék mezesek jobban is kezdték a találkozót és a 17. percben gólt is rúgtak, de szerencsénkre les miatt érvénytelenítették a találatot. Ezután a mieink is jobban koncentráltak, szép lassan belelendültek és a 23. percben Csáki szabadrúgásból próbára is tette a krajovai kapust. Fél órányi játék után az oltyánok is szép támadást vezetnek, de Becze résen van. A folytatásban egyre feszültebbé válik a játék és a hangulat is, a 42. percben kisebb "kakaskodás" zajlik a pályán, a játékvezető mindkét felet sárgával bünteti. Szünet előtt Csáki kerül ziccerbe, lövése erőtlennek tűnik és középre rúgja, a krajovai kapus könnyedén védi.

A második félidőt jobban kezdik a mieink, jól járatják a labdát, ennek ellenére az 59. percben a vendégek ostrom alá veszik a csíki kaput. A védelmünk, ha nehezen is, de állja a sarat és pattanásig feszülnek az indulatok, miután a vendégek egyik játékosa a földön fekvő akadémistánkba rúg. Ekkor a játékvezető közbelép ugyan, de csak sárgalapos figyelmeztetésben részesíti az elkövetőt. A 70. percben El-Sawy remekül helyezkedik, labdát szerez, majd átküzdi magát három krajovain is, jól indítja az érkező Sándort, aki kapura is rúgja, de a vendégcsapat kapusa bravúrral hárítja a lövést. Egyre közelebb kerülve a végső sípszóhoz, helyzet helyzetet ér mindkét oldalon, de gól nem esik. Az FK Csíkszereda marad a harmadik helyen, hátránya két pont a Krajova és az Arad mögött.

U17-es Elit Liga, Nyugati csoport, 17. forduló: FK Csíkszereda - Universitatea Craiova 0:0 (0:0)

Sárgalap: Boni (42.), Csáki (50.), illetve Iepure (42.), Doman (54.), Hrelea (67.)

FK Csíkszereda U17: Becze - Precup, Simon, Miklós, Barsan, Boni, El-Sawy, Dusinszki, Sebestyén, Sándor, Csáki (Dobrean 62.).

Universitatea Craiova U17: Lungu - Matei, Busu, Hrelea, Benga, Lapadatescu, Sala, Bana (Istratie 57.), Doman, Cercel (Cirpici 69.), Iepure (Vaduva 43.).

Bajkó Barna vezetőedző nyilatkozata:

"1X2-es mérkőzés volt, erre is készültünk tudtuk, hogy egy jó képességű csapat érkezik hozzánk. A mérkőzésnek volt tétje is, mert tudtuk, hogy mit hoz a győzelem, döntetlen, vagy a vereség a táblázatban. Egy nehéz kiszállás után vagyunk, ami eléggé megviselt minket, fáradt volt a csapat, plusz ott volt a mentális teher, hogy veszítettél és ebből kellett felállnunk. Nehezen, döcögősen kezdtük a meccset, félidőbe rendeztük a sorainkat, megértettük, hogy ebből mit tudunk kihozni és úgy érzem második félidőben felemelkedtek a srácok az elvárt színvonalra. Meg is voltak a helyzeteink, de a végletekig kiélezett meccs volt, szerintem egy nézőnek látványos játék volt. A csapat tudtára hoztam most a meccs végén is, hogy ami mérkőzés még maradt azt be kell húzni, ugyanúgy kell készülni és majd a jó Isten eldönti, hogy mit érdemlünk."