Két vállra fektették Krajovát

Tizennegyedik győzelmét aratta U19-es csapatunk az Elit Ligában.

Demény Norbert legénysége szervezetten és eredményesen futballozott, a helyzeteket tekintve az első félidőben csak egy gólt sikerült rúgni, de Albert kapuja nem sokszor forgott veszélyben. A vendég oltyánok próbálkoztak ugyan, de a védelmünk jól zárt és magabiztosan járatta a labdát. A második félidőben három perc alatt kétszer is zerrent az ellenfél hálója, így a győzelem nem forgott veszélyben. Ami, nem sikerült a felnőtt csapatnak, azt akadémistáink pótolták, két vállra fektették Krajovát. A megszerzett három pontnak köszönhetően U19-es csapatunk tovább növelte előnyét a Nyugati csoport élén és újabb fontos lépést tett a négyes döntő felé.

U19-es Elit Liga, Nyugati csoport, 17. forduló: FK Csíkszereda - Universitatea Craiova 3:0 (1:0)

Gólszerzők: Rotar (5.), Veregut (70.), Barabás (73.)

Sárgalap: Hadnagy (60.), Gergely (67.).

FK Csíkszereda U19: Albert - Veregut, Gergely (Szász 79.), Baga, Rácz, Lázár (Veres 79.), Csala, Szabó, Rotar (Hadnagy 46.), Barabás, Suciu (Albu 46. (Ketesdi 66.).

Universitatea Craiova U19: Păusescu - Ciolacu, Pîrvu, Firu, Zamfir, Cristescu, Pădurețu, Mitru, Neață, Furis, Segău.

Demény Norbert vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy gondolom, hogy minket a közösségnek az ereje visz előre napról napra és mérkőzésről mérkőzésre, itt látszik meg, hogy nem inog meg a társaság. Céltudatosan készülünk, hogy az ilyen mérkőzéseket jól tudjuk lehozni. Az ellenfél jó futballt játszott, labdakihozatalból egész jó támadásokat vezettek és a szoros eredménynél gondot is okoztak. Volt néhány gólszerzési lehetőségük, helyenként domináltak, viszont jó volt látni, hogy mindezt jól kezeltük, a taktikai elemek jól látszottak és a tűrőképességünk is magas szinten tudott maradni. Mi nagyon sok helyzetet alakítottunk ki és ezekből gólokat is rúgtunk, úgyhogy gratulálok a csapatnak."