Kispad | Elitliga U16 | Ubrankovics Zoltán

Kispad rovatunkban hétről-hétre szakembereink értékelik csapatuk aktuális fordulóban nyújtott teljesítményét. Ubrankovics Zoltán, U16-os csapatunk vezetőedzője nyilatkozott a Brassói Kids Tâmpa elleni, győztes mérkőzés után.

"Mivel mi egy átalakuláson megyünk át és tavaly az ellenfelünket csak 1-1 góllal tudtuk megverni nagy-nagy csatában, valamint az előző héten a nagy rivális Jászvásár otthonában csak 1–0-ra kaptak ki, komoly mérkőzésre készültünk. Nagy vehemenciával kezdtük a meccset, de az első helyzet a Brassó előtt adódott. Törekedtünk a lapos játékra, gyors egy-két érintős kombinációkkal 14-es zónában helyzeteket tudunk teremteni, de egyszer a kapus tudott védeni, egyszer meg a kapufa mentette meg az ellenfelünket a góltól. Utána ugyan a labdakihozatalaink, vagy felrúgásink és második labda megszerzése az ellenfél helyezkedéséhez alkalmazkodva jól működött, de a támadó zónába a labdát nem tudtuk ott tartani, a boksz előtt támadásaink elhaltak. Ugyan fegyelmezetteb, tudatosabb zónázás volt labdaszerzéskor a támadó zónába, de az első félidő feléig a középpályás védekezésünk nem működött jól, lemaradoztunk róluk, nem tudtunk ütközni velük. Ebből fakadóan jól tudtak építeni támadást és egy kicsit fölénybe is kerültek. Ahogy a jobb oldalunk a 30. perctől kezdve elkezdett kombinatívan játszani támadásaink is folyamatossá váltak és végjátékig tudtak haladni. Akadt is egy pontrúgásból és egy szélről befelé irányuló támadásból gólszerzési lehetőség, de elhibáztuk azt.

A szünet eléggé hosszúra sikeredett mert az egyik asszisztens játékvezető a nagy melegben rosszul lett és meg kellet várni a pótlását. Az 50 perces várakozás utáni második félidőben motiváltan, agresszívebben, határozottabban kezdtünk a labdaszerzésben, a cseréknek is köszönhetően középpályán jobban meg tudtuk szűrni a támadásokat. Előre játékban hatékonyabbak voltunk a pálya középső tengelyében, jól működtek a visszatámadásaink, így folyamatos nyomás alatt tudtuk tartani és hibákra kényszerítettük az ellenfelünket már a saját térfelükön, gyorsan és hatékonyan mentünk át védekezésből támadásba, illetve támadásból védekezésbe, ami az előző idényhez képest nagy előre lépés. Ennek meg is lett az eredménye a második félidő nyolcadik percében megszereztük a vezetést.

Nem álltak le a srácok rá egy percre 100 százalékos ziccert hibáztunk! A 62. percig tudtuk ezt tartani, utána az ellenfelünk egy kis teret kapott, egyre jobban ki tudott jönni és kiegyenlítettebbé vált a játék. Ki is tudtak alakítani egy helyzetet, amivel lehetőségük volt az eredményt egalizálni, de fölé rúgták. Cseréink célirányosak voltak így a kiegyensúlyozottságunkat fent tudtuk tartani, bár a játék már egyenlővé vált, de két-három játékos sorozatos együttes összjátékának köszönhetően a 72. és a 78. percben teljesen megérdemelten háromra növeltük az előnyünket A mérkőzés 84. percében és a vége előtt egy perccel állítottuk be a végeredményt. A második félidei játék alapján ilyen arányú győzelmünk megérdemelt egy olyan csapat ellen, ami a tavalyi idényben és a következő mérkőzéseken sem fog ilyen arányú vereséget szenvedni és ott lehet azok a csapatok között, akik beleszólhatnak az első négy hely sorsába. Örömteli, hogy azok az elemek, amiket a héten gyakoroltunk a mérkőzésen felszínre jött. A következő két mérkőzésen tovább kell finomítani a játékunkat, hogy felkészülten menjünk bele egy olyan ötmérkőzéses sorozatba, ahol el fog dőlni a play off kérdése".