Kispad | Elitliga U17 | Szász Ferenc | Kolozsvári U – FK 2–1

Egyetlen találattal alulmaradt az U17-es Elitliga vasárnapi rangadóján Szász Ferenc csapata a Kolozsvári Universitatea ellen. Vezetőedzői értékelés.

Rangadót játszottunk, csapatomnak nem csupán a nagyon erős és dinamikus kolozsvári csapattal kellett megküzdeni, hanem a játékra alkalmatlan pályával is. Az első tíz percben nehezebben sikerült és egy belőtt labda után kellett védenie a kapusunknak. Ezután viszont megérkeztünk a mérkőzésbe és a pálya állapotához mérten kimondottan jól játszva vettük át a mérkőzés irányítását. Ez tartott is hetven percig, amikor büntetőt kaptunk, ami nagyon nagyon kérdéses volt! Az értékesített büntető után kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de sajnos egy közel 40-60 méteres keresztlabdát rosszul reagált le a védelem, amit ellenfelünk kíméletlenül ki is használt.

Nagyon sajnálom a csapatomat. A mérkőzés nagy részében stabilan játszottunk és kontroll alatt tartottuk az erős fizikumú ellenfelünket, de hibát mi követtünk el és így csak a szimpatikus vesztes szerepe jutott ma is nekünk Én továbbra is bízom a csapatomban és a fejlődés látható , hiszem immáron két mérkőzésen is nemcsak partiban vagyunk az erős ellenfelekkel szemben, hanem a mérkőzés periódusaiban föléjük is tudunk nőni. Amennyiben nem hibáznánk ilyeneket sokkal eredményesebbek lehetnénk. De a volna és a ha sajnos a futballban nincs, így csak saját magunknak köszönhetjük ezen hibákat. Próbálunk jövő héten, hazai pályán az Argeș ellen és a CFR ellen idegenben javítani".