Kispad | Női Szuperliga | Kollár Péter

Kispad rovatunkban hétről-hétre szakembereink értékelik csapatuk aktuális fordulóban nyújtott teljesítményét. Kollár Péter, női szuperligás csapatunk vezetőedzője nyilatkozott a szezonnyitó, Hermannstadt FC elleni, győztes mérkőzés után.

"Hiába tudtuk, hogy mit fog játszani az ellenfél és hogy gyors és 2-3 érintős játékra lesz szükség, illetve a széleken való bontás jelenthet megoldás. Menetközben érződött, hogy egy-egy mélységi labdával is nagy esélyünk van gólt elérni. Nehéz eldönteni hogy az ellenfél kapusa védett szenzációsan vagy mi voltunk dekoncentráltak a ziccereknél. Pedig akadt bőven helyzetünk, nem tudtuk értékesíteni és a futball megbüntetett minket.

A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy mindenképpen meg kell fordítanunk a mérkőzést, mert a tudás- és a fizikai különbségnek ki kell jönnie. Szerencsére ez sikerült, feljavultunk egyénileg és csapat szinten is már volt több jó teljesítmény, aminek köszönhetően zsinórban sikerült öt gólt elérnünk. Azt le kell szögeznunk, ettől sokkal jobb helyzetkihasználásra és sokkal nagyobb koncentrációra lesz szükség, mert nem fog minden csapat elfáradni ellenünk. Ettől függetlenül gratulálok a második félidőhöz, mert látszott az elszántság és a vége egy magabiztos győzelem lett".