Kitekintő | Bemutatkozott Gyenge Szilárd a Sepsi OSK kapujában

Pályára lépett a vasárnapi, a Hermannstadt elleni bajnokin a Sepsi OSK színeiben az FK Csíkszereda korábbi hálóőre, Gyenge Szilárd. A székelyföldiek által fölényesen, 4–0 arányban megnyert mérkőzésen El Sawy gólt is szerzett.

Pályára lépett a vasárnapi, a Hermannstadt elleni bajnokin a Sepsi OSK színeiben az FK Csíkszereda korábbi hálóőre, Gyenge Szilárd a székelyföldiek által fölényesen, 4–0 arányban megnyert mérkőzésen.

Kezdőként számított rá Valentin Suciu, és meg is hálálta a bizalmat: akadémiánk nevelte, az FK Csíkszereda korábbi hálóőre, Gyenge Szilárd végre bemutakozhatott a Sepsi OSK kapujában, és nem is akárhogy: kapott gól nélkül lehozta a 90 percet. Ez volt Szilárd első szereplése átigazolása óta a labdarúgó élvonalban. A háromszékiek kezdő keretében szerepelt akadémiánk másik neveltje, Omar El Sawy is, s bár neki nem ez volt az első jelenése, először lőtt gólt a piros-fehéreknek: egy 14. percbéli fejesgóllal megszerezte a vezetést a székelyföldieknek.

A többi korábbi akadémistánk közül Marius Corbu szeptember 29-én kezdő volt az APOEL-nél az Omonia 29 Maiou elleni 0–0-s idegenbeli mérkőzésen, de a 74. percben lecserélték. Vasárnap a 75. percben lépett pályára az AEK Larnaca elleni, 0–1-re elveszített hazai találkozón. Az APOEL az ötödik helyen áll a ciprusi élvonalban.

A szlovák élvonalbeli Komárom együttesénél szereplő Tamás Nándor kezdő volt szombaton a Skalica ellen 3–0-ra elvesztett idegenbeli összecsapáson, a 71. percben lecserélték. A Komárom pillanatnyilag a 10. a ligában. A Kozármislenyben, az NBII-ben futballozó Vajda Roland az elmúlt két fordulóban is a mérkőzések minden percét a pályán töltötte, mérlege egy 3–2-es vereség a Kazinbarcika és egy 1–1-es döntetlen az Ajka ellen, csapata jelenleg a 3. az NB II-ben. A szintén az NB II-ben, a BVSC-nél pallérozódó Ureche Alexandru kispados volt az elmúlt két fordulóban a Honvéd és a Kisvárda ellen. Mind a két mérkőzésen kikaptak a zuglóiak, jelenleg a hetedikek. Az NBII-es Csákvárnál futballozó Dusinszki Szabolcs vasárnap kezdőként 73 percet játszott a Vasas ellen egy olyan mérkőzésen, ahol a csákváriak egy órát emberhátrányban töltve is 2–1-re győzni tudtak, a Csákvár a 6. a tabellán.