Kitekintő | Sikeres szezont zárt az FK Kraszna

Nagyszabású gálával zárta a 2023/2024-es szezont Szilágy megyei akadémiai alközpontunk, az FK Kraszna. A fekete-zöldek utánpótláscsapatai a megyei bajnokságban és a Székelyföld Labdarúgó Bajnokságban is remekeltek, az A1-es ifjúsági csapat (U19) négy megye bajnokát búcsúztatva országos döntőig jutott.

A mögöttünk álló hétvégén nagyszabású gálával zárta a 2023/2024-es labdarúgó szezont az FK Csíkszereda, Székelyföld Labdarúgó Akadémia Szilágy megyei alközpontja, a Futball Klub Kraszna. A mintegy ezer érdeklődőt vonzó eseményen minden korosztály előadott egy kis produkciót a színpadon, majd a legügyesebb játékosok díjakat és érmeket vehettek át. Az esemény tűzijátékkal zárult.

Az SZLB Nyugati zóna legjobb játékosa Szigyártó Szilárd volt az U7-esek közül, az FK Kraszna Év játékosa címet pedig Dimény Ábel érdemelte ki az U9 korosztályból.

„Ismét csodás évet tudhatunk magunk után, az eredmények maguktól beszélnek. Minden korosztályunk dobogós helyen végzett, ugyanúgy a megyei bajnokságban, mint az SZLB-ben is. Ezúttal szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki mellettünk volt ezen a csodálatos úton és külön köszönettel tartozunk a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának, az FK Csíkszeredának, ahol megemlítenénk Szondy Zoltán elnök urat, Cseke Szilárd sportigazgatót és Dusinszki Zoltán szakmai igazgatót. Köszönjük az eddigi támogatást!” – mondta el honlapunknak a szezon értékeléseként Stanciu Rudolf, az FK Kraszna elnöke. Hozzátette, az FK Kraszna branddé vált Szilágy megyében, és a klub mellé állt a helyi önkormányzat mellett a megyei tanács is, de szintén sokat köszönhetnek a támogatóknak és a szülői közösségnek.

Országos második helyen az U19-esek

Egészen az országos döntőig menetelt az FK Kraszna A1-es (U19) ifjúsági együttese. A fiúk a megyei bajnoki sorozat megnyerése után Máramaros-, Bihar-, Fehér- és Hunyad megye bajnokait kiejtve jutottak be a Bodzavásáron rendezett nagydöntőbe. A Metalul stadionban a krasznaiak a Iaşi megyei bajnokkal, az Unirea Ruginoasával csaptak össze az aranyéremért.

Az izgalmas küzdelmet hozó összecsapáson végül a moldvaiak egy találattal jobbnak bizonyultak (2–1 lett a végeredmény). A krasznai klub így is büszke lehet fiatal játékosaira, akik immár országosan is letették a névjegyüket.

Az FK Kraszna korosztályos csapatainak eredményei a 2023/2024-es idényben.