Liga 2: Döntetlen a Călărași ellen!

Teltház előtt lépett pályára a Liga 2, negyedik fordulójában az FK Csíkszereda.

A piros-feketék szakmai stábja több poszton is változtatott az előző fordulóhoz képest, így például a kapuban Bordás Dániel védett, a hátvédsorban pedig viszont láthattuk Mitra Szilárdot csapatkapitányként és Berde Istvánt, de kezdő volt Raul Juliá és Takács Martin is. A fiatalok közül Simó Csongor és Becze Tamás volt a kezdő tizenegyben.

Mindkét csapat óvatosan kezdett, de a csíkiak több helyzetet alakítottak ki. A 25. percben jegyezhettük az első komolyabb vendégtámadást, amiből a Călăraşi meg is szerezte a vezetést: egy bal oldali távoli beadást követően a vendégek visszafejelték a labdát a tizenhatos vonalára, ahonnan Radu Crișan egy jól eltalált kapáslövéssel meglepte Bordást: 0–1.

Nem sokáig tartott a Călăraşi gólöröme, a 28. percben a második egymást követő szögletet jobb oldalról ívelhette be az FK, Becze csúsztatta meg fejjel a labdát, majd a kapu közelében jól helyezkedő Veres Szilárd közelről a hálóba lőtte: 1–1!

A folytatásban is az FK volt veszélyesebb, Jebari mintegy 20 méterről elvégzett szabadrúgását Calancea mentette szögletre.

Szünet után felválltva adódtak a helyzetek mindkét oldalon: a 68. percben Honciu lövésénél Bordás védett magabiztosan, majd a 84. percben Gliga tört be a tizenhatosba, de védőink szerelni tudták. Két perc múlva az FK óriási helyzetbe került, a fiatal Barta Norbert sikeresen tört be a tizenhatosba, Calancea azonban menteni tudott a lábai elől. A végén Varela megkapta második sárgalapját és a Călărași tíz emberrel maradt, de az eredmény már nem változott.

FK Csíkszereda - Dunărea Călărași 1:1 (1:1)

Gólszerzők: Veres (28.), illetve Crisan (25.).

Piroslap: Varela (90.).

FK Csíkszereda: Bordás - Palmes, Berde, Mitra, Simó, Eder, Veres, Raul (Bajkó 65.), Jebari, Takács (Csürös 77.), Becze (Barta 74.).

Dunărea Călărași: Calancea - Boboc, Sabangeanu, Varela, Honciu (Mutu 87.), Mendy, Rusu (Gliga 74.), Bawab, Marrone (Zete 64.), Sandru, Crisan.

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Jó meccset csináltunk, sajnos a befejezéseknél még mindig nagyon szenvedünk, emiatt ma két pontot veszítettünk. Az első félidőben ellenfelünket jól blokkoltuk, a gólt egy figyelmetlenségből kaptuk, de a játék alapján úgy érzem megérdemeltük volna a győzelmet. Sok ziccerünk volt, az utolsó percekben kétszer is gólt rúghattunk volna, de fiatal játékosunk tapasztalatlansága miatt, sajnos nem sikerült betalálni. Remélem, hogy a jövőre nézve tudjuk értékesíteni ezeket a helyzeteket. Az ellenfélen látszott, hogy tapasztalt játékosokból áll, de a csapatjátékkal még szenvednek, 21 új játékosuk van és ha egyénileg vesszük őket látszik a rutin és az érték. Ma sikerült jól hárítani az egyéni akciókat és nem hagytunk sok lehetőséget nekik."