Liga 2: Eltékozolt előny

Gyönyörű napsütésben vette kezdetét az FK Csíkszereda - CS Pandurii Târgu Jiu mérkőzés.

A második liga 11. fordulójának összecsapására mintegy ezren voltak kíváncsiak, de érdekesség, hogy egyetlen egy vendégszurkoló is érkezett, méghozzá egy 81 éves öregúr, aki kék-fehér zászlóját büszkén kifeszítette a kerítésre, majd egy kürttel végig buzdította csapatát.

Az FK Csíkszereda kezdő csapatában most először kapott lehetőséget a nemrég igazolt Pintér Norbert és a csapatkapitányi szalag ezúttal Veres Szilárd karjára került. A mérkőzést mi kezdtük jobban és egy perc alatt kétszer is meg rohamoztuk a vendégek kapuját, de csak egy szögletet tudtunk kiharcolni. Az 5. percben Magyari távoli lövéssel próbálkozik, de fölé rúgja. A folytatásban a vendégek is eljutnak a csíki kapuig, de csak két szögletet tudnak kiharcolni. A 18. percben Magyari baloldali beadása jól száll a kapu felé, a kapusnak viszont sikerül ki ütnie. A 20. percben vendég szabadrúgás következett, Trancă lövése a sorfalban elakad és jöhet a gyors csíki ellentámadás: Becze ugrik ki jó iramban, jól indítja Edert, aki a tizenhatos előtt visszagurítja Beczének, de a fiatal csatár lesodródik és csak beadni tudja, az viszont már nem veszélyes. Néhány perc múlva ismét gyors ellentámadást láthatunk, de Casiadi lövése fölé megy. A 26. percben megtörik a jég és Eder beadását Magyari rúgja rá jó erővel, a kapu előtt helyezkedő Pintér jól ér bele a lövésbe és a labda irányt változtat rajta: 1-0.

A 31. percben Palmeș jobb oldali beadása után Vișan kézzel ér a labdához saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt Magyari higgadtan be rúgja: 2-0.

A félidő végéig komolyabb helyzet már egyik oldalon sincs, így marad a kétgólos előny.

Szünet után a vendégek motiváltabban kezdtek és a 47. percben szabadrúgást harcolnak ki, Barta azonban remekül blokkolta a lövést. Az 53. percben a piros-feketék részéről Majzik végezhet el szabadrúgást, de fölé rúgja, akárcsak Pintér az 55. percben. Nem sokkal később ismét a vendégek percei következnek, a 60. percben a hazai védelmet becsapva Popescu jól ugrik ki egy indításra és a Pandurii csatára elhúzza a labdát Ljuljanovic mellett, és a hálóba gurítja: 2-1.

A folytatásban a zsilvásárhelyiek ázsiai idegenlégiósa Lu Yufeng a 65. percben megkapja második sárgalapját és kiállítják. A csíkiak emberelőnye azonban nem érezhető, a vendégek folyamatosan próbálkoznak és távol tartják a labdát a saját kapujuktól. A 73. percben megtörténik az, ami lehetetlennek tűnt Chiș laposan belőtt labdáját Trancă közelről juttatja a kapuba és a vendégek tíz emberrel is kiegyenlítenek: 2-2.

Az egyenlítő gól után a Pandurii nem bízott semmit sem a véletlenre, jól védekeztek és amikor csak tudták húzták az időt. Az FK a hajrában előbb Eder révén próbálkozott, de spanyol játékosunk lövése a kapus mellkasán csattant, majd a hosszabbítás utolsó percében szabadrúgáshoz jutunk, Kálmán lövése jól irányzott ugyan, a közönség közül sokan bent is látták a kapuban a labdát, de a valóságban sajnos mellé ment. Csapatunk ezzel értékes két pontot veszített, hisz egy nyerhető meccset szalasztott el.

Liga 2., 11. forduló: FK Csíkszereda - CS Pandurii Târgu Jiu 2:2 (2:0)

Gólszerzők: Pintér (26.), Magyari (32. büntetőből), illetve Popescu (60.), Trancă (73.).

Piroslap: Lu Yuefeng (65.)

FK Csíkszereda: Ljuljanovic - Palmes, Csonka, Lalic, Majzik, Casiadi, Veres (Kálmán 80.), Pintér (Logon 65.), Eder, Magyari, Becze (Barta 46.).

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Tudtuk azt, hogy nehéz mérkőzésünk lesz, mert az ellenfélnek idegenben nem volt veszíteni valója. Még nem értjük azt, hogy a második liga az nem a harmadosztály és ideje lenne felnőni. Távol állunk attól, amit szerettünk volna, tévedtünk sok mindenben, de megyünk előre, próbáljuk orvosolni. Változtatni elsősorban most a mentalitáson kell és ha ezt sikerül megváltoztatni, akkor mondhatom, hogy több esélyünk lesz."

Adrian Bogoi a CS Pandurii Târgu Jiu vezetőedzőjének mérkőzés utáni nyilatkozata:

"Nem kezdtük jól a mérkőzést és az első félidőben több hibát is elkövettünk, de szerintem a második játékrészben szenzációsan játszottunk. Sajnos, az egyik játékosunk piroslapot kapott és őt elveszítettük, de az eredménnyel és a második félidővel elégedett vagyok. Fiatal csapatunk van, az átlagéletkor húsz év körül van, úgy gondolom, hogy fontos pontot szereztünk. Ugyanakkor szeretnék gratulálni az FK Csíkszeredának, remek körülményeket találtunk itt."