Liga 2 | Győzelem Szlovéniában

Szlovéniai edzőtáborunk negyedik napján az  FK Mačva Šabac , Szerbia egyik legrégebben alapított egyesületének csapata volt az ellenfél.

Lejátszotta második felkészülési mérkőzését a másodosztály augusztusi rajtjára készülő felnőtt csapatunk. A nagyszebeni vereséget magabiztos győzelem követte a szlovéniai edzőtáborban, a szerbiai másodosztályban szereplő Szabács együttese ellen. Ráduly Róbert Kálmán helyszíni beszámolója.

A múlt század húszas éveinek végén a szerb napilapok által "vidéki uruguayiak" néven emlegetett délszláv gárda ellen, Ilyés Róbert és stábja, a keret minden bevethető játékosa számára egy félidőnyi játéklehetőséget biztosított. Az első felvonásban az ellenfél volt aktívabb, ekkor játékunkat többnyire jól záró védekezés és magas helyzetkihasználási hatékonyság jellemezte. A szünet után mi irányítottunk, de az újabb gólszerzéshez az ordító ziccer is kevés volt.

Az első és sokáig egyetlen kapunkat eltaláló lövést a 4. percben jegyezzük, azonnali válaszként Csiszer jobb oldali beadását Kovács közelről a kapushoz fejeli. Újabb FK lehetőségre a 11. percig kell várnunk, ekkor Jebari  22 méterről leadott lövését blokkolja egy szerb védő. Az első perctől kitartóan és a labdát megbecsülve építkező Mačva játékosok tartósan berendezkednek a térfelünkre. Pontrúgás pontrúgást követ, de a kapunk előterében ívelt labdáik vagy pontatlanok vagy résen van a Karácsony-Csürös páros irányította védelem.

Félidőben kettő ide

Komolyabb székely-magyar ellentámadást a  24. percben vezetünk, aminek előbb 24 méterre enyhén jobbra megítélt szabadrúgás, majd - Apró falon átcsorgó löketére szemfülesen lecsapó Csiszér erőfeszítésének hála - tizenegyes lesz a jutalma. Kovács áll a labda mögé és góllal büntet (1–0). Először, de nem utoljára, hiszen a 36. percben a Csürös által előrevágott labdát, csapatunk hatosa némi szerencsével megtartja és a kifutó kapus mellett 16 méterről a jobb sarokba helyez (2–0).

A szerbek továbbra is próbálkoznak becsülettel, de a jól szervezett védelmünkön nem találnak fogást. Egészen a félidő hajrájáig, amikor a szerb balszélső kétszer is átjátsza Geraliat, de előbb a kapufa, majd Karácsony ment nagyot. Azonnal jön az FK válasz, Jebari önzetlen lekészítéséből Veress találja telibe a 16-os vonaláról a keresztlécet. Egyetlen perc, két kapufa, egy félidő, kettő-null ide.

Uraltuk a második félidőt is

Más félidő, más szereplők, de ugyanolyan iram és küzdelem. Váltott szereposztásban, hiszen mi többet birtokoljuk a labdát,  ők pedig kevesebb labdaérintéssel és mélységi labdákkal próbálnak helyzetet teremteni. Játékosaink átlövésekkel kísérleteznek: Magyari 61. percben 30 méterrel leadott bal lábas lökete még fölé száll, négy perccel később Nagy János a kapust is próbára teszi. Kapunk a 70. percet követően kerül, néhány sarokrúgás következtében komolyabb nyomás alá, de ezt az emelt kockázatú időszakot Magyari pillanatai feledtetik. A farkaslaki fiatalember előbb a 75. percben lő ballal kapura, majd két perc múlva jobbal varázsolja a Jelena fejére a labdát, de Ricsi, 6 méterről, senki által sem zavartatva, mellébólintja. A 79. percben a mi házunk táján is akad némi izgalom: jobb oldali mélységi indítást követően Becze-Máthé kirohan, a szerb csatár a labdát elrúgja mellette, de a kapunk felé lassan csordogáló játékszert Gergely utoléri. Tetszetős FK támadás a válasz, amit egy bal oldali szöglet, majd Balogh fölé szálló átlövése zár. A végén Magyari szerezhetne újabb gólt, de kiszorított helyzetből leadott lövését a kapus kiütötte.

FK Csíkszereda – FK Mačva Šabac 2–0 (2–0). G: Kovács (25., büntetőből és 36.)
Slovenj Gradec
FK Csíkszereda első félidő: 1. Karácsony Márk – 2. Geralia Andrei, 13. Csürös Attila, 3. Apró Claudiu, 17. Pintér Bence, 99. Csiszer Balázs, 8. Veres Szilárd, 6. Kovács Lóránt, 16. Rónai Robert, 10. Jebari Sufiane, 7. Makrai Gábor
FK Csíkszereda második félidő: 23. Becze-Máthé Mátyás – 21. Gergely Botond, 5. Kelemen Dávid, 15. Szőke Lénárd, 18. Nagy János, 20. Györgyi Arthur, 26. Simó Csongor, 25. Balogh Szilárd, 24. Vita Dániel, 11. Magyari Szilárd, 32. Jelena Richárd