Liga 2 | Jobb volt a Chiajna

Három gólos vereséget szenvedett felnőtt férfi csapatunk a liga 2-es bajnokság szombati szezonnyitó mérkőzésén a vendég Concordia Chiajna ellen. Az Ilfov megyeiek jobban használták ki a lehetőségeiket az utolsó negyed órában emberhátrányban játszó csapatunkkal szemben.

Három gólt szerzett és elvitte Csíkszeredából a három pontot a szombati, nagy melegben lejátszott szezonnyitó találkozón a Concordia Chiajna.

Hatalmas hőségben indult útjára a labda a 2023/2024-es liga 2-es bajnokság szombati nyitó találkozóján, amelyen az elmúlt szezon végén az élvonaltól búcsúzó Concordia Chiajna látogatott az FK stadionba. Jól kezdtük a találkozót, a második percben a második sarokrúgást végezhettük el, az első kaput eltaláló lövést mégis a vendégeknél jegyezhettük fel a negyedik percben, Gyenge magabiztosan fogta a jobb alsó sarokra érkező labdát.

A 20. percben Kovács Lóránt tört be a tizenhatoson belülre, mielőtt nagyobb helyzet kialakulhatott volna, tisztáztak előle a vendégvédők, majd Makrai próbálkozását is hatástalanították a sárga mezesek. Fél óra elteltével jobb oldali vendégakciónál bizonytalankodott a védelmünk, a beadásból Burcea Andreas Gyenge alatt a hálóba lőtt (0–1). Kilenc perccel később a kapu előtt szabadon guruló, jobbról érkező labdát nem tudtuk eltakarítani, Burceához került a játékszer, aki a jobb oldali kapufa közeléből nagy erővel a léc alá vágta (0–2). A szünet előtt kimaradt egy nagy hazai lehetőség is, Kovács Lóránt bal oldali beadását Makrai Gábor nem találta el jól a kapu torkában.

Három perc, két hazai kapufa

Bátran kezdték a második játékrészt Ilyés Róbert fiai, Makrai a 47. percben életerős lövést eresztett meg, ami egy védőn megpattanva a bal oldali kapufa tövéről vágódott ki. Egy perc múlva Nagy János jobb oldali szöglete után Kelemen Dávid fejese találta telibe a felső lécet. Mindkettő hatalmas lehetőség volt! Az 52. percben Apro 20 méterről eleresztett lövését jegyezhettük fel, ami megpattant egy vendégjátékoson és úgy suhant el a jobb kapufa mellett.

Az 55. percben kisebb lökdösődés alakult ki, amelybe többen beszálltak mindkét oldalon Az egész mérkőzés második felére jellemző volt a kissé felfokozott hangulat, amelyet a játékvezető sárga lapokkal próbált megfékezni. A vendégek minden szabálytalanságot nagy vehemenciával kértek számon és róttak fel játékosainknak.

Fél órával a vége előtt Kovács Lóránt 22 méterről eleresztett lövését blokkolták, a szöglet után Veres Szilárd fejelt fölé. Ezt követően főleg a játékvezető került a középpontba,aki sorra osztotta ki a sárga lapos figyelmeztetéseket. A 76. percben pedig nagyban lecsökkentek a felzárkózási esélyeink, miután Kárándi Botond tíz percen belül megkapta a második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. Fiatal játékosunkat egy oldalvonal melletti szituációban találta túl keménynek Florin Ovidiu.

Öt perccel a vége előtt végleg eldőlt az összecsapás, egy eladott labdát Corbu nagy erővel lőtt jobbról a hosszú sarokba (0–3). A hosszabbítás pillanataiban a hangzatos nevű Pires Romario mellé szálló lövése jelentette az utolsó momentumot. Csapatunk három gólos vereséggel mutatkozott be az előzetesen is esélyesebbnek tartott Concordia ellen. A bajnoki folytatás egyelőre bizonytalan, nem tudjuk, a jövő hétvégén pályára lép-e majd a csapat, várjuk a Nemzetközi Sportbíróság döntését a Brassói FC nevezésével kapcsolatosan.