Liga 2 | Küzdelmes döntetlen a Resicával

Bár a második félidő elején megszereztük a vezetést, végül csak egy pontot sikerült itthon tartani a Resicabánya elleni szombati bajnoki mérkőzésen.

Nagy küzdelemben, feszültségektől sem mentes mérkőzésen tartottuk itthon az egyik bajnoki pontot a Resicabánya ellen.

Hatalmas hőség és mintegy ötszáz szurkoló fogadta szombaton a pályára lépő feleket. A vendég Resicabányát mintegy húsz fős, lelkes szurkolótábor kísérte el, akik a mérkőzés elejétől fogva hangosan és nem mellékesen sportrszerűen biztatták a bányavárosaiakat. A kezdő sípszóra zászlót bontott a hazai Lokálpatrióták is, akik lelkesedésben és hangerőben sem maradtak le a resicai hívek mögött. Így kitűnő hangulatban indult útjára a labda.

Bátran kezdett az FK, Soufiane Jebari már a kilencedik percben gólhelyzetbe került, ám a vendégek kapusa jó ütemben állta útját a labdának, ami végül fölépattant. Egy perccel később Kovács Lóránt eresztett meg egy egészséges lövést mintegy 22 méterről, Contra Mario nagyot nyújtózva mentett a jobb felső saroknál. Szép jelenet volt! A továbbiakban a küzdelemé lett a főszerep, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Az első fél óra végéhez közeledve Jebari fölészálló lövését jegyezhettük fel.

A 33. percben Karácsony Márk is bizonyíthatta tehetségét, a vendégek szabadrúgásból céloztak jól, de fiatal kapuvédőnk a helyén volt. Az esetet követő szöglet után újabb Resica-lövés következett, a labda a felső kapufát is érintve vágódott az alapvonalon túlra. Az első játékrészt Gál-Andrezly tíz méterről elengedett lövése zárta, amely a felső kapufát találta telibe.

Változtatás nélkül futottak ki a csapatok a második negyvenöt percre, azonban Kovács Lóránt a 48. percben elhagyta a pályát, helyre Magyari Szilárd érkezett. Egy perc elteltével Drāghiceanu lőtt veszélyesen, alig a jobb alsó sarok mellé, majd a vendég kispadot kellett sárga lappal figyelmeztetnie Ovidiu Robu játékvezetőnek. Itt jegyezzük meg, hogy a resicai szakvezetés számára összesen nem kevesebb, mint négyszer(!) villant a mérkőzés során a sárga...

Gólváltás után döntetlen

Az 54. percben újra Jebari próbálkozott, ám lövése magasan a kapu fölé szállt. Az 58. minutumban Gál-Andrezlyt tüntették el a vendégvédők a tizenhatoson belül, jogosan ítélt büntetőt Ovidiu Robu. A 11-est Magyari Szilárd magabiztosan értékesítette (1–0). A 62. percben egy megpattanó vendéglövést ölelt magához magabiztosan Karácsony. Bő tíz perc elteltével már fiatal kapuvédőnk is tehetetlennek bizonyult, Draghiceanu kapott jobbról jó keresztlabdát, majd nagy erővel a hálóba lőtt (1–1).

A továbbiakban leginkább az ápolásoké és a vendégek időhúzásáé volt a főszerep, folyamatos játékról alig lehetett beszélni. A mérkőzést így is eldönthettük volna, a csereként pályára lépő Jelena Richárd a 90. percben jó kiugrás után erőtlenül gurított a jobb alsó sarokra, a hosszabbítás nyolc perce alatt pedig nem akadt újabb gólszerzési lehetőség, így maradt a döntetlen, amely összességében a vendégekre nézve mondható hízelgőbbnek.

Keseregni nincs időnk, hiszen a fiúkra szerdán Románia Kupa mérkőzés vár Vajdahunyadon, majd szombaton Zsilvásárhelyen következik az újabb bajnoki találkozó.