Liga 2: Megtört a jég idegenben

Napsütésben és egy nem túl jó minőségű gyepszőnyegen lépett pályára a Ghermanesti Vointa stadionban az FK Csíkszereda.

A sereghajtó Sportul Snagov az előző fordulóban szerezte első pontját, ráadásul idegenben, így érthetően felszívta magát ellenünk. Valentin Suciu vezetőedző ezúttal is több poszton változtatott, továbbra is keresi az ideális kezdő tizenegyet.

Fotó: Sportul Snagov

Az összecsapás csíki szögletekkel kezdődött, három perc alatt három szögletet végezhetett el csapatunk, majd az 5. percben a Snagov is sarokrúgáshoz jutott, de egyik sem volt veszélyes. A folytatásban kiegyensúlyozott játékot láthattunk, majd a 41. percben Takács fejesét a kapus nehezen, de ki tornászta. Egy perc múlva szögletrúgást követően Mitra jól találja el a labdát, be is rúgja, de sajnos a lövés előtt kézzel ért a labdához, így a gól érvénytelen, marad a 0-0.

Szünetben cserét hajt végre a csíkiak mestere, Takács helyett a spanyol Eder érkezik. Az FK jó lendületben kezdi a második félidőt és helyzetet helyzetre halmoz, előbb Eder előtt adódik egy lehetőség, de idegenlégiósunk nem tud élni az ajándéklabdával. Ami, nem sikerült akkor, összejött az 54. percben, Majzik jobb oldali beadását Eder fejeli a bal alsóba és ezzel megszerzi az FK Csíkszereda első idegenbeli találatát a második ligában: 0-1.

Az 59. percben Kálmán végezhet el szabadrúgást, lövése kevéssel ugyan, de mellé megy. Két perc múlva ismét Kálmán kerül ziccerbe, lövését a kapus semlegesíti. A 65. percben Casiadi cselezi ki ellenfelét a bal oldalon, az alapvonaltól beadott labdába Bajkó fejel bele, de mellé megy. Négy perc múlva a Snagov előtt óriási egyenlítési lehetőség adódik, de szerencsére Berde jókor van jó helyen és a gólvonalról tud tisztázni fejjel. A 70. percben Kálmán Szilárd óriási ziccert hagy ki, a tizenhatoson belül labdát szerez, de fölé rúgja. A 78. percben Berde egy távoli lövéssel próbálkozik, a snagoviak kapusa azonban könnyedén fogja. A 82. percben a frissen becserélt Barta egy kipattanó labdába rúg bele mintegy 25 méterről, a kapus csak elvetődve tudja kiütni. Négy perc múlva hasonló forgatókönyv, ezúttal azonban Casiadi lőtt kapura. A 87. percben sokadik csíki szöglet, Csonka fejelhet, a snagoviak fiatal kapusa tisztáz. A hosszabbításban még növelhetné előnyét az FK Csíkszereda, de Barta távoli lövése centiméterekkel elkerüli a kaput. A győzelem viszont nem kerülte el csapatunkat, így a 8. fordulóban az első idegenbeli pontokat ünnepelhetjük.

Liga 2, 8. forduló: Sportul Snagov - FK Csíkszereda 0:1 (0:0)

Gólszerző: Eder (54.)

FK Csíkszereda: Bordás - Majzik, Mitra, Csonka, Fodor, Berde, Casiadi, Corbu (Barta 80.), Kálmán, Takács (Eder 46.), Bajkó (Logon 88.).