Liga 2 | Székely-arab meccs Ausztriában

Harmadik találkozóját játszotta liga 2-es csapatunk szlovéniai edzőtáborozása alatt hétfőn délután.

Változatos időjárással köszönt be Wildon környékén az új hét. A kora délután kánikuláját pontban két órakor dörgedelmes vihar törte meg, amelynek elvonultával bárányfelhők fodrozta tavaszias égboltról mosolygott le a nap. Hogy miért éppen Wildon? Mivel eme osztrák kistelepülés esett a két csapat főhadiszállása között nagyjából félúton.

Az FK csapatbusza közel két órás békés zötykölődést követően, fél négy körül gurult be a falu külterületén fekvő stadion parkolójába. Kisvártatva az ellenfél osztrák jelzésű bérelt busza is megérkezett. Fedélzetén többek között Paco Alcacerrel, a spanyol válogatott, Európa-bajnok kiválóságával. Az ellenfél legnagyobb hiányzója Cosmin Olăroiu, a műtét után lábadozó vezetőedző volt.

A Sharjan uralja a játékot és fölénye a 9. perc végén góllá érik. Alcacer rajtol remek ütemben egy mélységi indításra, a szembefutó Becze-Máthéról a labda a második hullámban érkező Salem Saleh elé perdül, aki jobbról, az ötös feles sarkáról, jobbal az őrizetlen hálóba helyez (1–0). Mintha csak erre vártunk volna, a folytatásban egyre inkább felnövünk az ellenfélünk mellé és bár továbbra is ők kezdeményeznek, Becze-Máthé kapuja nem forog veszélyben. Az első komoly helyzetünket a félidő derekán jegyezhetjük, a Magyari-Jelena-Kárándi-Gál-Andrezly összjátékot Nagy János bal kapufa mellé szálló átlövése zárja.

A túloldalon Meloni 25 méteres szabadrúgásból veszi célba a jobb felsőt, de kapusunk - nagyot nyújtózva - menteni tud. A 35. percben Pintér előtt a sárga lap, egy perccel később Becze-Máthé kapuja előtt Salem Saleh villan: a Magyari kezezése miatt  a tizenhatos bal sarka közeléből megítélt szabadrúgást követően, senki által sem zavartatva bólint a hálóba (2–0). A szaudiak tetszetős, sokpasszos játékkal rukkoltak elő, csapatunk az első játékrészben akarva-akatlanul a védekezés és különösen a lestaktika gyakorlására szorítkozott.

Az ellenfél szünetben teljes sort cserélt, nálunk a kapuba Karácsony, a védelembe pedig Berkeczi és Vita érkezett. Többet vagyunk játékban, Gál-Andrezly fölé szálló kapáslövése mellett, Dhari  59. percben Jelena buktatásáért kiérdemelt sárgája is a játék képének változását mutatja. Egy óra elteltével Ilyés Róbert hat friss játékost küld a pályára, közülük a 70. percben Simónak van jó lehetősége, de felé lő, majd a 79. percben Jebari átlövése sem talál kaput.

A szaudiak sem tétlenkednek, 80. percben Majed Rashid közeli lövésénél Vita ment fejjel a gólvonalról. A 82. percben Pintér kemény belépőjét követően áll a játék. Ilyés leparancsolja a tettest, Csürös alig jött le, mehet vissza. Az ellenfél kis híján góllal büntet, de Caio Lucas közelről lyukat rúg. Ugyan az utolsó percben Csürös szépíthetne, de "nyakasa", társai korábbi próbálkozásaihoz hasonlóan, nem talál célt.
Edzőtáborzáróként a Pakssal mérkőzünk, szerdán fél hattól. Helyszín: Dobrava stadion  Slovenske Konjice.

Sharjah FC – Futball Klub Csíkszereda 2–0 (2–0)
Wildon Stadion, 100 néző
Gólszerző: Salem Saleh (9. és 37.)
Sharjah FC: 40 Adel Alhosani - 22. Marcus Meloni, 18. Abdalla Ghanim, 71. Ali Taher, 3. Alhasan Saleh, 6. Majed Surour, 29. David Gondin, 14. Khalid Bawazir, 25. Saeed Alkaabi, 9. Paco Alcacer, 23. Salem Saleh
Szünet után: 96. Khalid Tawhid- 19. Khalid Aldhanhani, 4. Shaheen Abdulrahman, 13. Salem Sultan, 15. Abdelaziz Alkaabi, 24. Majed Rashid, 80. Dhari Fahad, 7. Caio Lucas, 27. Luan Pereira, 28. Matheus Alisson, 45. Mayed Alkas Helyettes vezetőedző: Necula Cătălin
FK Csíkszereda: 23. Becze-Máthé Mátyás (21. Karácsony Márk, 46.) - 20. Gergely Botond (2. Gheralia Andrei, 46.) 13. Csürös Attila (csk, 25. Balogh Szilárd, 80.), 3. 4. Apró Claudiu (Vita Dániel, 46.), 18. Nagy János (Berkeczi Csongor, 46.), 22. Pintér Bence (13. Csürös Attila, 82.), 14. Veres Szilárd (10. Jebari Soufiane, 60.), 77. Gál-Andrezly Peter (99. Csiszer Balázs, 60.), 11. Magyari Szilárd (26. Simó Csongor, 46.), 4. Kárándi Botond (Rónai Robert, 60.), 32. Jelena Richárd (7. Makrai Gábor, 60.)
Vezetőedző: Ilyés Róbert.