Liga 2 | Vereség Ausztriában

Lejátszotta harmadik nyári felklészülési mérkőzését második ligás csapatunk. Kovács lóránt gólja nem volt elég, Ausztriában ezúttal vereséggel végeztünk.

Az osztrák sportvezetők magyar hangzású stadionban, ebédet és délutáni pihenési lehetőséget biztosítva fogadták csapatunk, amely a Franz Fekete stadion lelátójába beépített sportszálló elé három órás buszozást követően érkezett. A kora esti hat órás kérdéssel zajló összecsapáson fiaink rámenős és helyenként tetszetős játékkal hálálták meg a vendéglátást.

A Kapfenberg SV előbb jár a felkészülésben, hiszen a tizenhat csapatos osztrák második vonalban az előző idényt a 12. helyen záró házigazda, tíz nap múlva már hivatalos mérkőzést játszik. Ennek megfelelően a piros szerelésben játszó KSV kezdett némileg aktívabban, de az első kaput eltaláló lövés mellé Veress nevét jegyeztük az 5. percben. Jebari 8. percben blokkban elhaló próbálkozására, a 12. percben kapáslövés formájában érkezik válasz, de Gyenge nagyot nyújtózva fölé tolja a játékszert.

A 18. percben a magas letámadásunknak gól a jutalma. Akárcsak két nappal ezelőtt, most is Kovács eredményes. Makrai szerez labdát az ellenfél tizenhatosában, pár pillanatig kivár, majd lekészíti Kovácsnak, aki 14 méterről kilövi a jobb alsót (0:1).

A 25. percben, saját 0labdavesztését követően kibontakozó osztrák támadás végén, Veress blokkolja Murza közeli lövését. Fél órához közeledve, előbb Kovácsot, majd az összefejelő Kovács-Tiba párost kell ápolni. Ezt követően a szünetig a játék a durvaság határát súroló módon keményedik. A pihenőig a hazaiak legnagyobb egyenlítési lehetősége, szabálytalanul, 20 méterrel előbbről elvégzett bedobás nyomán alakul ki, azonban Murza nyolc méterről a hosszú felső mellé céloz.

A második játékrészben a cserék kerülnek főszerepbe. Legalábbis, ami a gólokat illeti.

Simon Máté betlijét követően, a semmiből jön az egyenlítés. A szünetben beállt fiatal hálóőr az 51. percben Tiba felét találja telibe és a labda a kapuba kerül (1:1). A 73. percben pedig a második félidőre becserélt Heindl bólint, bal oldali sarokrúgás után, közelről a hálóba (2:1).

A két találat között, az 56. percben Miskovič beadását Hofleitner bólintja hat méterről a keresztlécre, a 61. percben pedig Makrai remek indítását Györgyi a kapusba rúgja. Az utolsó percekben három nagy lehetőségünk is kimarad. A 84. percben Magyari fejese mellé száll, az utolsó előtti játékpercben Györgyi bal alsóra tartó lövésére odaér a kapus, végül közvetlenül az utolsó sípoló előtt Kovács 14 méterről, középről, nem tud túljárni a hazai kapus eszén.

A lelkes hazai publikum tapssal köszöni kedvenceik győzelmét. A játékunkkal összességében mi sem lehetünk elégedetlenek, de a hibák kiküszöbölése és a rossz döntések megelőzése terén van még bőven tennivaló. A következő próbatétel, hétfőn, július 17-én, az Egyesült Arab Emirátusokbeli FC Sharjah ellen.

2023. július 14. 18:00, Franz Fekete Stadion, 350 néző

Kapfenberg Sport Verein - Futball Klub Csíkszereda 2:1 (0:1) G: Tiba (51) és Heindl (73), illetve Kovács (18).

Kapfenberg: 1. Strebinger (csk) - 33. N'Zi, 27. Pichorner, 19. Szerencsi (46. p, 40. Heindl) , 8. Puschl, 5. Miskovič, 17. Walchhütter (70. p, 4. Ismeretlen), 38. Mandler (70. p, 2. Graschi), 11. Murza (46. p, 28. Vasquez), 23. Hassler (46. p, 9. Hofleitner) , 20. Tiba.

Cserejátékosok: 36. Wieser, 30. Lalič, 35. Tomič, 24. Djurič, 34. Dimmel, 7. Omič.

FK Csíkszereda: 33. Gyenge Szilárd (46. p, 23. Simon Máté) - 2. Gheralia Andrei (81. p, 20. Gergely Botond), 5. Kelemen Dávid (csk, 66. p, 13. Csürös Attila, csk), 3. Apró Claudiu (81. p, 24. Vita Dániel), 18. Nagy János (66. p, 22. Pintér Bence) , 99. Csiszer Balázs (46. p, 97. Györgyi Arthur), 14. Veress Szilárd, 6. Kovács Lóránt, 26. Simó Csongor (46. p 77. Gál-Andrezly Peter), 10. Jebari Soufiane (66. p, 11. Magyari Szilárd), 7. Makrai Gábor (66 p, 32. Jelena Richárd).

Vezetőedző: Ilyés Róbert.