Liga 2 | Megvan az újabb három pont!

Bakos Ervin remek, második félidei találatával itthon tartottuk a három bajnoki pontot szombaton a Dési Unirea ellen.

Bakos Ervin remek, második félidei találatával itthon tartottuk a három bajnoki pontot szombaton a Dési Unirea ellen. Ilyés Róbert fiai számos gólhelyzetet dolgoztak ki a mérkőzésen és megérdemelt győzelmet arattak.

Kellemes őszi napsütés fogadta a pályára lépő csapatokat és a lelátón helyet foglaló nézőket. A kezdő sípszó előtt szomorú kötelességünknek tettünk eleget, egy perces néma felállással emlékeztünk a napokban elhunyt Lokálpatrióta-tagra, Mester Róbert, "Bütyökre". Elhunyt szurkolótársuk tiszteletére a Lokálpatrióták Bütyök arcképével ellátott emlékező molinót helyeztek ki, és ezúttal elmaradt a hangos énekszó, nem zengtek a megszokott rigmusok.

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok, tapogatózó játékról korántsem beszélhettünk, az első percekben három vendég-szögletet és két hazai sarokrúgást is feljegyezhettünk. A 14. percben nagyon közel volt csapatunk a vezető találat megszerzéséhez, ám előbb Nistor Ákos, majd Gál-Andrezly Péter lövését is blokkolni tudták a vendégvédők. Egy perc elteltével a lelkesen játszó Soufiane Jebari célozta meg 22 méterről a jobb alsó sarkot, Iulian-Anca Tripnek nagyot kellett nyújtózkodnia, hogy hárítani tudjon.  A 33. percben Szabó Bálint még közelebb volt a gólszerzéshez, jobb oldali, éles szögből leadott, közeli lövése a bal kapufán csattant.

A 38. percben újabb hatalmas FK-lehetőség maradt ki. Előbb Nistor Ákos lőtt ziccerben kapura, ám a vendégek kapusa újra hárítani tudott, a hálóőrről kipattanó labdát Magyari tette újra kapura, ám Kereki blokkolni tudott. A félidőt Csürös Attila távoli, kapu fölé szálló lövése zárta. Az első 45 percben csapatunk egyértelműen uralta a találkozót és végig közel álltunk a vezető találat megyszerzéséhez.

A második játékrészt Gál-Andrezly bal lábas próbálkozása vezette fel, majd a vendégek jutottak el oldalhálóig, Denis Golda révén. Az 54. percben Pop Adrian dobta fel magát a 16-osunkon belül, sárga lap lett a jutalma. A 68. percben a csereként pályára lépő Makrai Gábor adott középre az alapvonal közeléből, ám Csürös hatalmas helyzetben a kpaus kezébe lőtt. A 71. percben, a mindössze négy perce beszálló Bakos Ervin mintegy 16 méterről szánta el magát lövésre, a remekül eltalált labda a jobb alsó sarokba vágódott (1–0).

Az utolsó negyed órára némileg magához tért a Dés és nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, ám próbálkozásaikat nem koronázta siker, így újra három pontot ünnepelhetett szurkolótáborunk. Folytatás egy hét múlva az Alexandria otthonában.