Liga 2 | Győzelmével előzött a Gloria

Gólképtelennek bizonyult és egy gólos vereséget szenvedett liga 2-es csapatunk Bodzavásáron vasárnap kora délután.

Élénk iramban kezdődött a vasárnap kora délutáni összecsapás. Kelemen Dávidék messzeföldön sem maradtak támogatás nélkül, a Gyenge kapuja mögött felsorakozott Lokálpatrióták lelkes biztatása bezengte a Gloria stadiont. Oda-vissza játék folyt a pályán, mindkét csapat lelkesen vetette bele magát a küzdelembe. Az első negyed óra elteltével magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, ez néhány gólszerzési lehetőségben is megnyilvánult. A 15. percben Cristian Dumitru helyzetét jegyezhettük fel, majd Gyenge védte Akhmatov 18 méteres lövését.

A 27. percben előnybe kerültek a vendéglátók. Jobb oldali támadás végén Dobrosavlevici találta meg középen Perianut, aki egy igazítás után, 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–0). A hátrány hatására megélénkült a játékunk és igyekeztünk átvenni az irányítást. Többször el is jutottunk Greab kapujáig, ám igazán komoly gólhelyzetet nem sikerült kialakítani. A játék képe alapján megérdemelt hazai vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A második 45 percben is maradt a nagy iram, nem tartalékoltak a csapatok. A Bodzavásár magabiztosan őrizte előnyét, sőt, a 60. percben Gyenge bravúrjára is szükség volt, hogy ne nőjön a különbség, Mihnea Rădulescu léc alá tartó lövését ütötte ki látványos mozdulattal kapuvédőnk. A 73. minutumban Babati eresztett meg egy jó lövést a jobb oldalról a hosszú sarokra, ám Greab a helyén volt. Az ellentámadásból Benzar középről leadott lökete alig kerülte el a kapu bal alsó sarkát. A 82. percben Jebari veszélyeztetett, ám végül blokkolták próbálkozását. Az utolsó percben újra ő próbálkozott 18 méterről, ám nem talált kaput, elszállt a labda a kapu fölött.

Győzelmével a Bodzavásár a mieink elé került a táblázaton, így jelen pillanatban az osztályozó látszik biztosnak csapatunk számára. A folytatásban, április 24-én, szerdán, 17 órától a Sellenberki SC otthonában szerepel csapatunk.