Liga 2 | Két góllal jobb volt a Corvinul

Kétgólos vereséget szenvedtünk a liga 2-es bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó idegenbeli találkozóján a Vajdahunyadi Corvinul otthonában. A hazaiak két gólját is lesgyanús helyzet előzte meg, Bloj Erwin volt együttese ellen volt eredményes.

Szakadó esőben indult útjára a labda a vajdahunyadi Michael Klein stadionban, ennek ellenére több százan voltak kíváncsiak a helyszínen a kék-fehérek utolsó hazai mérkőzésére. Az FK kapujában ezúttal Karácsony Márk kapott lehetőséget, a középpályán pedig Szondi Botond és Bloj Erwin bizonyíthatott a kezdő sípszótól.

Az első izgalmas jelenet a hazai kispad előtt adódott, ahol Jelena Richárd került kisebb összetűzésbe, a Corvinul szakvezetőjével, Florin Maximmal. A 12. minutumban már a futball volt a főszerepben. Ronai lódult meg remekül a jobb oldalon, az öt és feles sarkához érve el is lőtte a labdát, ám a kirobbanó Lefter menteni tudott. Az ellentámadásból pedig érkezett a házigazdák vezető találata. Coman robogott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből visszatett labdájára Nicolae Pîrvulescu érkezett remek ütemben és kilőtte Karácsony kapujának bal oldalát. Nem estünk kétségbe a Corvinul vezető góljától, a vizes talajon is megpróbáltunk építkezni, ám a gólhelyzetek elmaradtak, ahogy ellenfelünk sem sokat veszélyeztetett.

A második félidőt Kelemen Dávid veszélyes fejese és Szondi Botond látványos ollózása vezette fel az 51. percben, ám ezt követően leginkább mezőnyjáték folyt a pályán a "hollók" enyhe mezőnyfölényével. A 66. percben Bloj lecsúszott lövése teremtett veszélyes helyzetet, Ronai elől barobbanva szereltek a hazaiak, a szöglet után alig szállt el a kapu előtt a játékszer. A történelem pedig ismételte magát, legalábbis annyiban, hogy nagy FK helyzetet Corvinul gól követett. Kelemen Dávid 12 méterről eleresztett, életerős lövését védte bravúrral lábbal Lefter a 78. percben. A következő hazai akciónál jobb oldalról szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak a jobb oldalról. A 25 méterről, Neacșa által ellőtt labda középre érkezett, Karácsony a bal oldalra öklözte ki a játékszert, amelyre a leghamarabb Pop reagált, aki a kapuba lőtt (2–0). A visszajátszás szerint több Corvinul játékos is lesen volt a gólt megelőzően...

Nem adtuk fel, aminek szépítés lett az eredménye. Makrai Gábor a bal oldalon indult meg, beadására remekül érkezett Bloj Erwin és Lefter mellett a kapu közepébe lőtt (2–1). A középpályás volt csapata ellen volt első alkalommal eredményes FK-színekben. A pontszerzési reményeinket a 90+2. percben Lică révén foszlatták szerte a házigazdák, aki Bradu bal oldali szabadrúgására robbant be és volt eredményes erősen lesgyanús helyzetből (3–1).