Liga 2 | Csürös Attila gólja döntött

Megőrizte hibátlan bajnoki mérlegét liga 2-es együttesünk. Ilyés Róbert csapata a forduló hétfői zárómérkőzésén hatalmasat küzdve legyőzte az FC Argeș gárdáját. Folytatás csütörtökön a Románia Kupa play-offjában.

Szondi Botondnak üzentek a mérkőzést megelőző csoportképre összeállva liga 2-es együttesünk kezdőcsapatának tagjai. Fiatal középpályásunk a nyári felkészülés kezdetén sérült meg súlyosan és a napokban műtéten esett át a magyar fővárosban. Boti, ezúton is mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Helyzetek ott, vezetés itt

Mioveni-ban, az FC Argeș ideiglenes otthonául szolgáló Orăşenesc stadionban igyekezett megőrizni hibátlan idénybeli mérlegét liga 2-es együttesünk hétfőn délután a negyedik forduló zárómérkőzésén. A hazaiak léptek fel támadólag az első percekben, két alkalommal is veszélyeztették Simon Máté kapuját a találkozó első szakaszában. Előbb a hazai csapatkapitány, Tofan célozta meg a kaput 25 méterről, szabadrúgásból, a labda a jobb oldalon a felsőlécet is érintve vágódott az alapvonalon túlra. A 11. percben Moldoveanu csapott le egy Simon Máté által kiejtett labdára, ám fölé lőtt, így odalett a lehetőség. A 19. percben viszont az első igazán jól felépített FK-támadás meghozta a vezető találatunkat. Babati jobb oldali sarokrúgása szállt a hosszú oldalra, ahol remek ütemben érkezett Csürös Attila és nagyszerűen fejelt a kapuba (0–1).

A 37. percben nagy egyenlítési lehetőséget hagytak ki a lila-fehérek, bal oldali akció nyomán alakultki veszély Simon kapuja előtt, Raul Palmeș azonban nagyszerűen, a gólvonal elől kivágta a labdát. A 43. perc újra hatalmas hazai helyzetet hozott, egy bal oldali beadás érkezett jól Gronner felé, aki azonban nem találta el a játékszert. A pihenő előtt Buhăcianu előtt adódott lehetsőség, ám ez is kimaradt, ahogy Tofan helyzete is közvetlenül a sípszó előtt.

Kiharcoltuk

A szünetben Ilyés Róbert a sárga lapos Bakos helyére Kovács Márkot küldte a pályára, míg ellenfelünk két helyen is változtatott, Tofant Borța, Buhăcianu pedig Roman váltotta. Torvund a 16-os bal sarkától a hosszú sarok felé eleresztett életerős lövése nyitotta a második 45 percet, ám kevéssel célt tévesztett a próbálkozása. Tíz perc elteltével a fiatal norvég-magyar támadó reklamált ki magának sárga lapot. Nem sokkal ezután vezetőedzőnk le is cserélte, Anderson érkezett a helyére. A 65. prcben a frissen beállt Roman a kihagyhatatlant is kihagyta. Jobb oldali szabadrúság után az öt és feles bal sarkához lefejelt labdát estében vágta a felső lécre, majd szögletre mentett Hegedűs. A sarokrúgás után Simon Máté a levegőben úszva fogta Garutti próbálkozását.

Nyomott a házigazda, mi pedig kerestük a ritmust. Ilyés Róbert cserékkel igyekezett stabilizálni a játékunkat, érkezett Jebari és Makrai Gábor is, Babati, illetve Dolný helyére. A 81. percben Petrescu lőtt kevéssel a jobbalsó sarok mellé, majd Anderson lövését blokkolták. Az utolsó előtti minutumban Moldoveanu jobb alsó sarokra tartó próbálkozását hárította Simon Máté lábbal, de lesállás előzte meg a helyzetet. A lefújás előtti pillanatokban Anderson került ziccerbe egy remek ütemű ellentámadás végén, de a kapu előterébe érve belebonyolódott a cseleibe és odalett a lehetőség. Ez volt a találkozó utolsó momentuma. Csapatunk győzelmével négy forduló után is megőrizte hibátlan mérlegét és továbbra is vezeti a bajnokságot.

A folytatásban, csütörtökön 17.30-kor az Unirea Slobozia érkezik Csíkszeredába a Románia Kupa play-offjában.