Liga 2 | Újabb remek fordítás

Fordulatos, sokgólos találkozón gyűjtötte be az újabb három bajnoki pontot liga 2-es csapatunk. Babati Benjamin és Soufiane Jebari is duplázni tudott.

Tömött lelátók és ragyogó kora őszi időjárás fogadta a pályára lépő csapatokat a másodosztályú bajnokság ötödik fordulójának utolsó előtti mérkőzésén. Ilyés Róbert fiainak nem lehetett más célja, mint folytatni augusztusban elkezdett remek sorozatát és megnyerni ötödik bajnoki találkozóját is.

Sokk a harmadik percben

Villámrajtott vett a vendégcsapat, Robu lekészítése nyomán Moldovan már a harmadik percben eredményes volt (1–0). Az első negyedóra elteltével éledezett az FK, a 16. minutumban Anderson remek, sarkazós lekészítése után Jozef Dolný jó húsz méteres lövése halt el a bal alsó saroknál Micle kezében, majd Anderson húzta meg a jobb odalt és adott be a kapu előterébe, ám nem volt érkező ember. A 19. percben Anderson hozta helyzetbe Dolnýt, aki hét méterről nem tudta igazán veszélyesen ellőni a labdát a védők gyűrűjében. A találkozó 22. percében a legnagyobb addigi hazai lehetőség maradt ki, Anderson beadását Bakos Ervin bombázta a bal alsó saroknál a kapusba közvetlen közelről.

Öt egység elteltével Babati indította remekül Dolnýt, aki éles szögből, az öt és feles bal oldalától célozta meg a rövid sarkot, de a kapus ismét a helyén volt, ahogy Babati következő próbálkozásánál is, egy jobb oldali FK-szögletet követően. A 34. percben egyenlítettünk, Anderson nagyszerű ütemben tálalt Babati Benjamin elé, aki pontosan helyezte a labdát a kapu jobb alsó sarkába (1–1). A félidő majdnem úgy zárult, ahogy kezdődött, csaknem betaláltak a vendégek, Moldovan lövése alig suhant el a jobb felső sarok fölött.

Hazai helyzetek

A második játékrész nagy hazai lehetőséggel indult, Babati bal oldali beadását követően a kapu előtt pattogott a labda, ám senki nem tudta a kapuba gyömöszölni, végül felszabadítottak a vendégek. Támadásban maradtunk, a 49. percben Bloj Erwin lőtt job oldalról 16 méterről fölé. Az 54. minutumban a tizenhatos jobb sarkától Anderson célozta meg a jobb alsó sarkot, a meglepett Micle szögletre mentett. A bal oldali szögletrúgás után újra sarokrúgás következhetett, ezúttal a jobb sarokzászlótól, Bloj lövésébe Kelemen ért bele sarokkal, Moldovan a gólvonalról mentett hatalmasat.

Nálunk az előny

A 63. percben Dolnýt tüntette el Panaite a tizenhatoson belül, Eduard Ioniță játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőhöz Babati Benjamin áll oda és rendkívül higgadtan helyezett a bal alsó sarokba megszerezve második találatát a mérkőzésen (2–1). Két perccel később Csürös Attila alapvonal mögé küldött felszabadító fejese borzolta a hazai szurkolók kedélyeit, ám szükséges volt a mentés. A 69. percben megszületett a harmadik FK-találat is. Babati ezúttal az előkészítésben jeleskedett, Jebarit hozta lövőhelyzetbe, aki fantasztikus mozdulattal tekert a kapu bal oldalába, a labda a kapufát is érintve vágódott a hálóba (3–1).

Izgalmas végjáték

Negyed órával a vége előtt Olaru jó húsz méterről elért bombagólja gondoskodott arról, hogy ne dőlhessen hátra az FK Csíkszereda, az ívelt lövés védhetetlenül talált utat Simon Máté kapujának jobb felső sarkába (3–2). Megérezte a vérszagot a vendéggárda, fokozta a nyomást a Metalul, Ilyés Róbert pedig cserékkel igyekezett frissíteni csapatát. Hogy ne kelljen túlzottan izgulnunk az utolsó percekben, arról Jebari újabb nagyszerű találata gondoskodott. Középpályásunk lövése mintegy 22 méterről a kapus kezét is érintve a jobb alsó sarokba pattant (4–2).

Liga 2, alapszakasz 5. forduló
FK Csíkszereda – Bodzavásári Metalul 4–2 (1–1)

Csíkszereda
Vezette: Eduard Ioniță (Tulcea), asszisztensek: Casian Băla (Arad), Andreea Daniela Șușcă (Tornya)
Gólszerzők: Babati Benjamin (34. és 64.), Soufiane Jebari (69. és 87.), ill. Adrian Moldovan (3.), Olaru Alberto (75.)
Sárga lap: Bakos Ervin (44.), ill. Perju Ciprian (25.), Adrian Moldovan (71.)
FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș – Bloj Erwin, Csürös Attila (Veres Szilárd, 72.), Bakos Ervin (Bödő Efraim Zoltán, 72.), Gal-Andrezly Peter – Babati Benjamin (Pintér Bence, 84.), Francisco Anderson (Soufiane Jebari, 59.), Jozef Dolný (Makrai Gábor, 84.) Vezetőedző: Ilyés Róbert
Bodzavásári Metalul: G. Micle – Alb. Olaru, Perju, Panaite (C. Juncanaru, 87.) , I. Croitoru (D. Lazăr, 46.), Borțoneanu, Tudorică, D. Stan (D. Mihai, 46.), Opaiț, Val. Robu, Ad. Moldovan (Constantinescu Matei, 76.) Vezetőedző: Valentin Stan