Megérdemelt döntetlen

Egy ponttal tér haza csapatunk a Ripensia otthonából, ahol a 17. fordulóban a kiesés elől menekülő temesváriak ellen a három pont reményében léptünk pályára.

Valentin Suciu vezetőedző ezúttal kénytelen volt nélkülözni Jebarit, aki hétközben sérült le, őt Pintér próbálta helyettesíteni, Bauza pedig a sárgalapjai miatt nem játszhatott, így Mészáros kapott lehetőséget. Az első komolyabb helyzet a hazaiak előtt adódott, a 8. percben egy szögletet követően Rogac a kapufát találja el. Négy perccel később Bor veszélyes szerelése miatt szabadrúgáshoz jut a Ripensia, szerencsénkre Neagu 18 méterről csúnyán fölé rúgja. A következő percekben kemény harc zajlik a pályán, mindkét csapat építkezik. A 30. percben az első komolyabb helyzetünkre kerül sor, Apró szabadrúgásába Bor fejel bele, de sajnos mellé megy. A folytatásban Pintér is próbálkozik, lövése nem ér célba. A hazaiak közben nagyon jól zárják a soraikat, nem hagyják lőni a mieinket, marad a 0-0.

A gyep minősége szünet után még rosszabb volt, mint kezdéskor, ráadásul a szél is egyre erősebben fúj. A 60. percben aztán megtört a jég, Pintér a mi térfelünkről remekül indítja Schiebet, aki fejjel megtolja a labdát és ezzel átveri a kapust, utána pedig becsúszva továbbítja azt a kapuba: 0-1. Marvin Schieb ebben a szezonban harmadik találatát szerzi az FK Csíkszereda színeiben, szélsőnk egyre jobb formát mutat. A következő percekben sikerül beszorítani a hazai csapatot a saját térfelére és nyomás alatt tudjuk tartani őket. Aztán a 73. percben Gladun esik el a tizenhatoson belül, a játékvezető könnyedén befújja, tizenegyest ad.

Neagu áll a labda mögé és habár Rybánsky jó irányba mozdul el, a játékszer a kapuban köt ki: 1-1. A 79. percben Bara küzd nagyot a labdáért és áthámozza magát két emberen is, de a lövés pillanatában rosszul találja el a játékszert, mellé megy. A hátramaradt időben komolyabb helyzetet egyik fél sem dolgoz ki, így az eredmény nem változik.

Csapatunk zsinórban nyolc összecsapás óta veretlen és 25 ponttal jelenleg a rangsor hatodik helyét foglalja el, ami a rájátszás felsőházát jelenti.

Liga 2., 17. forduló: FC Ripensia Temesvár - FK Csíkszereda 1:1 (0:0)

Gólszerzők: Neagu (73. tizenegyesből), illetve Schieb (60.).

FK Csíkszereda: Rybánsky - Takács, Kelemen, Apró, Bor, Csürös, Casiadi, Bara, Pintér (Palmes 81.), Mészáros, Schieb.