Megtört a jég

Három egymásutáni vereséget követően megtört a jég az FK Csíkszereda U19-es csapatának.

Purguly Árpád csapata az Elit Liga nyugati csoportjának ötödik fordulójában esélyt sem adott Resicabányának és egyértelmű győzelmet ünnepelhetett.

FK Csíkszereda - Resicabányai VSK 5:0  Gólszerzők: Tóásó Roland, Bara László, Márton Kristóf, Becze Tamás, Aszalos Richárd.

FK Csíkszereda U19: MOLNÁR - SOLYMOSY, JAKAB, MÁRTON, TAMÁS - ANTAL, BECZE, DOBOS, BARTA,-TÓÁSÓ, BARA LÁSZLÓ. Játszott még: SIMÓ, ASZALOS.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Az első félidei játékunk még akadozott, kicsit kapkodtunk és nem volt türelmünk felépíteni a támadásainkat.  Egy jó csatárteljesítménynek köszönhetően hamar megszereztük a vezetést ezért teljesen indokolatlannak tartottam a kapkodást. Az ellenfél megpróbálta a hátrányát kiegyenlíteni, de a szervezett védekezésünket nem tudta feltörni. Ebben az időszakban akadtak még egyéni technikai hibák, ezeknek köszönhetően sokszor indokolatlanul veszítettünk labdát. Taktikai fegyelmezettségünknek köszönhetően a védekezésünk rendben volt, így az ellenfél nem tudta hibáinkat kihasználni. A szünetben megbeszéltük azokat a hibákat, amiket ki kell javítani egy magabiztosabb győzelem eléréséhez. A második félidőben ezt a fiúk maradéktalanul végre is hajtották, ennek köszönhetően sikerült látványos akciókat építeni. Nagyarányú győzelmünk még nagyobb is lehetett volna, ha minden helyzetünket sikerül gólra váltani és a kapufa kétszer nem segíti az ellenfelünket. Gratulálok a csapatnak, mert nagyon sokat dolgozott ezért a sikerért! Rengeteget elemeztünk az utóbbi időben és nagyon sok munkát végeztünk el a pályán is. De nincs még vége! Ugyanilyen elszántan és kitartóan kell dolgoznunk tovább, hogy a következő mérkőzéseinken is ehhez hasonló eredményeket érjünk el!"