Megvan az elődöntő!

Bejutott a legjobb négy közé az FK Csíkszereda U16-os csapata az Elit Ligában.

Görcsösen kezdte a Bákó elleni negyeddöntőt csapatunk, amely a 19. percben egy védelmi hibát követően hátrányba került és játékunk a folytatásban sem javult, rengeteg egyéni hibát láthattunk.

Szünetben a szakmai stáb rendet tett a fejekben és elhitették a fiúkkal, hogy igenis van esély a fordításra. A zuhogó esőben az 57. percben Dusinszki kerül tiszta ziccerbe, a bákói védő azonban szabálytalanul megállítja, a játkvezető pedig tizenegyest ad. A büntetőt Dusinszki értékesíti és a gólnak köszönhetően lelkesebben kezdenek focizni a mieink. Az egyenlítő találatot követően ismét gólszerzőnk szánja rá magát egy távoli lövésre, a jól helyezett labdát a vendégkapus nehezen ugyan, de kiüti. Pár perc múlva a bákóiak alakítanak ki egy szép helyzetet, Deák azonban hatalmas bravúrral hárítja a két méterről leadott lövést. A következő pillanatban már a mieink támadnak, Balogh kerül tiszta helyzetbe, de a vendégek játékosa, Olteanu elkaszálja, egyértelmű tizenegyes és piroslap. Ismét Dusinszki veszi kézbe a labdát és ő végzi el a büntetőt, de ezúttal nem jár túl a vendégkapus eszén, aki életben tartja csapata esélyeit. Hét perc múlva 9 emberrel maradnak a Bákóiak, miután Ciomasu a kapunk előtt eldobja magát és színészkedésért megkapja a második sárgalapját. A kettős emberelőnyben játszó csapatunk a 74. percben egy baloldali támadást vezethet Dusinszki révén, beadása pontosan száll a kapu elé, Balogh épp csak hozzáér: 2-1. A hátramaradt időben érződött a fiatal játékosaink rutintalansága, nem tudták kihasználni a fölényt és a vendégek kilenc emberrel is közel álltak az egyenlítéshez. Szerencsére ők is elfáradtak a végére, így a lefújás után akadémistáink ünnepelhettek, bejutottak az ország legjobb négy csapata közé.

U16-os Elit Liga, Negyeddöntő: FK Csíkszereda - Bákói VSK 2:1 (0:1)

Gólszerzők: Dusinszki (58. tizenegyesből), Balogh (74.).

Sárga lap: Dusinszki, Deák.

FK Csíkszereda: Deák - Vajda, Csedő - Tamás (Zöld 55.), Keresztes, Colceriu - Fazakas (Karácsony 41.), Buza (Lőrincz 55.) - Dusinszki, Orbán, Balogh.

Kurucsai Milán vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy érzem, hogy az első félidőben kapott gól mindenkit meglepett és kicsit görcsösnek, bátortalannak láttam a csapatot. Szünetben ezen próbáltunk változtatni, megnyugtatni a kedélyeket. Szerintem a második félidő eleje se volt olyan, amire ez a csapat képes. De, ott egy jó egyéni döntés és képességbeli dolog miatt tudtunk értékesíteni egy büntetőt és visszajöttünk a meccsbe. A gyerekek is elhitték, hogy ez nincs elveszve. Összességében úgy érzem ez a csapat jobban tud ennél játszani, túl sok hiba volt, viszont van ilyen mérkőzés is. A küzdelem átvette az irányítást és a vége megint nem tetszett, sokkal okosabban kell kihasználni egy ilyen létszámfölényt. Picit elvitte a hév a gyerekeket és emiatt vagdalkozós lett a vége. Az ellenfél egyébként egy nagyon jól szervezett és nagyon jó egyéni képességű játékosokból állt."

A négyesdöntőt a tervek szerint június 5-én és 6-án rendezik Bukarestben, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) sportbázisán.