Nem tudtuk megtartani az előnyt

Hiába vezettünk kétszer is, a CS Mioveni ponttal távozott Csíkszeredából.

Egykori játékosunk Veres Szilárd kezdőrúgásával vette kezdetét az FK - Mioveni összecsapás, mely számunkra a lehető legjobban indult. Mindössze 51 másodperc után Jebari remekül indította Casiadit, aki élt a lehetőséggel és a tizenhatosba betörve a jobb alsóba lőtte a labdát: 1-0. A folytatásban egy szögletet követően Bauza fejese kevéssel ugyan, de fölé száll, majd Kelemen kétszer is útját állja az ígéretes Mioveni helyzetnek. A 22. percben újabb csíki szöglet, ezúttal Pintér beadását Bor fejeli mellé. Nem sokkal később a vendégek is szöglethez jutnak, Veres fejesét, Rybánsky fogja. A 37. percben kapusunk hibázik, egy egyszerűnek tűnő labdát kiejt a kezéből és a szemfüles Blănaru egyenlít: 1-1. Sovány vigasz ugyan, de két perc múlva Isfan veszélyes lövését Rybánsky semlegesíti.

Szünet után az első komolyabb helyzet a Mioveni előtt adódik, Rusu lövése veszélyes, de Rybánsky bravúrral blokkolja. Az 51. percben ismét vezetést szerzünk, Bauza remekre szabott baloldali beadására Pintér érkezik és a jobb alsóba gurítja: 2-1.

Fotó: Pál Zoltán

Három perc múlva Pintér duplázhatna, fejese kevéssel ugyan, de mellé megy, akárcsak a vendégektől Oancea távoli bombája. Az elkövetkező percekben Rădescu többször is veszélyezteti a csíki kaput, miközben Mészáros megkapja második sárga lapját, és tíz emberrel maradunk. A 87. percben Blănaru futhat kapura egyedül, de Rybánsky jól jön ki a kapuból és a tizenhatos sarkánál elcsípi a labdát. A végjátékot jobban bírják a vendégek és a 91. percben egy jobb oldali beadást követően Coman a kapufa torkából bevágja, ezzel pedig a Mioveni másodszor is egyenlít.

Liga 2., felsőházi rájátszás, 7. forduló: FK Csíkszereda–CS Mioveni 2–2 (1–1)

Gólszerzők: Casiadi (1.), Pintér (51.), illetve Blănaru (37.), Coman (90+1.).

Sárga lap: Palmes (40.), Mészáros (70., 81.), Bara (80.), Rybánsky (90.), illetve Veres (67.), Toma (86.).

Kiállítva: Mészáros (81.).

FK Csíkszereda: Rybánsky - Palmes, Kelemen, Apró, Bor, Bara, Casiadi (Szondi 76.), Pintér (Savin 85.), Jebari (Rotar 92.), Bauza, Mészáros.

CS Mioveni: Popescu - Rădescu, Iacob, Șerbănică (Oancea 53.), Veres (Massaro 76.), Chindris (Coșereanu 62.), Ișfan (Toma 62.), Măr (Coman 76.), Gomes, Blănaru, Rusu.