Nemes bosszú volt!

Hétközi fordulót rendeztek az U19-es Elitligában.

Az FK Csíkszereda hazai pályán fogadta azt a Nagybányai ISK-t, amely október végén 5-3-ra győzte le csapatunkat. Purguly Árpád legényei határozottan kezdtek és magukhoz ragadták a kezdeményezést, nem sok esélyt adtak a vendégeknek. A gólra sem kellett sokat várni, Bara Levente a 11. percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később Barta Norbert a tizenhatoson belül szerzett labdát és lövésébe beleér ugyan egy védő, de a labda így is a kapuban köt ki: 2-0. Három perc múlva ugyancsak Barta kerül helyzetbe és lövése a hosszúsarokban köt ki: 3-0.

DSC_1201

Szünet után meddő játékot láthattunk a középpályán, majd az 56. percben Pál Kristóf sokadik próbálkozása a keresztlécen csattan. Alig két percre rá már az ellenfél kerül helyzetbe és szépíteni tudnak: 3-1. A gólt követően kicsit megzavarodik az FK játéka, de néhány cserével sikerül megbontani az ellenfél lendületét és a 61. percben Bara Leventével szemben szabálytalankodik egy nagybányai játékos, akit a játékvezető piroslappal büntet. A tizenhatos sarkánál megítélt szabadrúgásból Solymosy gyönyörű góllal növeli az előnyt: 4-1.

DSC_1202

A 70. percben Bara duplázhatna, de a kapusba rúgja. A végjátékban Tóásó kétszer is helyzetbe kerül, előbb kapufát lő, majd tiszta ziccerben a kapusba rúgja a labdát. A hosszabbításban Pál Kristóf beállítja a végeredményt: 5-1, de buta módon a gólját azzal ünnepelte, hogy lekapta a mezt, ezért a tettéért pedig sárglapos figyelmeztetésben részesült.

FK Csíkszereda U19 - U19 Nagybányai ISK 5:1 (3:0)

Gólszerzők: Bara Levente (11.), Barta Norbert (22. és 25.), Solymosy Lehel (62.), Pál Kristóf (91.).

FK Csíkszereda U19: Molnár - Berkeczi, Márton, Solymosy, Tamás, Simó, Bara Levente, Pál, Aszalos, Barta, Becze. Cserék: Tóásó, Jakab, Dobos, Zsombori, Bara László.

DSC_1223

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Igazából első perctől kezdve végig uraltuk a mérkőzést, nagyon jó ritmust próbáltunk diktálni, amit az ellenfél folyamatosan lassítani szeretett volna, vissza is álltak mikor látták az erő különbséget, de attól függetlenül mi próbáltuk a saját játékunkat játszani. A 3-0-ás első félidő után, feltehettük volna az i-re a pontot, de sajnos kihagytuk a kihagyhatatlant is, ennek ellenére azt mondom, hogy a játékkal elégedett vagyok. Az ellenfél jó játékerőt képvisel és ősszel kaptunk tőlük öt gólt, akkor egyéni hibákon múlt és fájó az a három pont, amit ott hagytunk akkor Nagybányán, de nemes bosszú volt!"

U17-es csapatunk is játszott volna ma, de az ellenfél nem jelent meg, így a meccset játék nélkül az FK nyerte.

FK Csíkszereda U17 - U17 Nagybányai ISK 3:0